fbpx
A password will be e-mailed to you.

Na pełnym gazie rozpoczęli terenową rywalizację na małych dwóch kółkach. Na torze w Głażewie odbyła się pierwsza runda Pit Bike Cup 2019. W blokach startowych stanęło ponad siedemdziesiąt osób.

Sześć klas oraz amatorzy i dzieci w jazdach pokazowych. Fani terenowych zmagań na pit bike rozpoczęli sezon zawodów, na które składają się cztery wyścigi. – Pierwsza runda jest zawsze najbardziej ekscytująca, zawodnicy sprawdzają jak są przygotowani, co jeszcze trzeba poprawić, w jakiej kondycji jest reszta stawki– podkreśla trener motocrossu, Marcin Wójcik. – Sprawdzamy czy jesteśmy przygotowani fizycznie, by ukończyć wyścig na zadowalającej nas pozycji oraz czy jesteśmy dobrze przygotowani sprzętowo. Podczas zawodów mieliśmy dobrą pogodę, po kilku dniach wysokich temperatur, aura się ustabilizowała, tor nie wysychał, nie był śliski, także warunki idealne.

Niepowtarzalny klimat

Tradycyjnie podczas zawodów w Głażewie, poza zawodnikami pit bike pojawiają się goście z innych dyscyplin. Po raz kolejny tor odwiedził Piotr Kajrys, drugi wicemistrz Polski w klasie MX 65 w minionym sezonie. – Oczywiście dla mnie są to gościnne występy, ale zawsze podczas tych zawodów świetnie się bawię i oczywiście przygotowuję do swoich startów w motocrossie. Z chęcią tu wracam, bo klimat jest niepowtarzalny, idealnie na początek z motorsportem, każdy może spróbować swoich sił na pit bike, polecam i zapraszam już na kolejną rundę.

pit bike

Podczas zawodów zawodnicy wystartowali w sześciu klasach od najmłodszych Stock 90, Stock 125, po młodzież Stock 150 i Stock 150 Junior, panie w klasie Pit Ladies i najmocniejsze motocykle Super Pit. Daria Leba, która zwyciężyła w klasie Pit Ladies zawsze z sentymentem wraca na głażewski obiekt. – To właśnie tu zaczęła się moja przygoda z pit bike, w międzyczasie jeździłam też cross country i supermoto, ale to właśnie tu czuję się najlepiej i najchętniej wracam. W stawce są dobre zawodniczki, więc i rywalizacja na torze jest ciekawa.

Tor Głażewo zlokalizowany jest niedaleko Torunia, w gminie Unisław. Wszystkie cztery rundy Pit Bike Cup 2019 zostaną rozegrane właśnie na tym obiekcie. Kolejna runda 23 czerwca, kolejne: 27 lipca i 15 września.

Zwycięzcy Pit BIke Cup 2019

Klasa Amator
1.Łukasz Walenczak
2.Robert Wilkaniec
3.Krystian Grabowski

Stock 90
1.Tomasz Raczek
2. Maksymilian Pawełczak
3. Dominik Wagner

Stock 125
1. Oliwier Kaźmierski
2. Oskar Rumiński
3. Nikodem Cybulski

Stock 150 Junior
1.Bartek Jeliński
2. Mateusz Affelt
3. Piotr Kajrys

Stock 150
1. Cyprian Bieliński
2. Hubert Paduch
3. Piotr Drypa

Pit Ladies
1. Daria Leba
2. Alekandra Turno
3. Agata Flor

Super Pit
1.Łukasz Majkowski
2.Jakub Majchrzak
3.Kamili Zima

KOMENTARZE