fbpx

W dnaich 14-15 maja na terenie Centrum Handlowego M1 w Markach koło Warszawy odbyły się pierwsze zawody w motocyklowej Gymkhanie, w tak dużym formacie, jakie miały dotąd miejsce w Polsce, a wielce prawdopodobne, że nawet w całej Europie.

Legendy głoszą, że dawno temu organizowano w Polsce jazdy sprawnościowe o podobnym charakterze, lecz Gymkhana jako dyscyplina jazdy konnej wywodzi się z Indii, a jej motocyklowy odpowiednik rozwinął się w Japonii. Teraz Honda Poland, jako importer największego producenta motocykli na świecie z kraju kwitnącej wiśni, postanowiła zainteresować tą ciekawą konkurencją motocyklistów ze Starego Kontynentu.


REKLAMA

Na terenie parkingu przed głównym wejściem do Centrum Handlowego w podwarszawskich Markach stanęło w ten weekend ponad 40 śmiałków, aby sprawdzić sił w tej nieznanej im dotychczas dyscyplinie. Przy dźwiękach muzyki i dopingu widzów uczestnicy poświęcili całą sobotę na treningi i oswajanie się w jeździe pomiędzy kolorowymi pachołkami. W niedzielę pomimo niesprzyjającej aury większość z nich wystartowała w dwóch przejazdach konkursowych. W pierwszym rywalizacja rozpoczęła się według listy startowej, a drugi – odpowiednio do czasów pierwszego przejazdu zaczynając od najwolniejszego zawodnika. Aktualny lider zasiadał na specjalnie przygotowanym tronie i w towarzystwie atrakcyjnych hostess obserwował zmagania konkurentów, którzy walczyli o zajęcie jego miejsca.

Zwycięzcą został Wojciech Grodzki startujący na Hondzie VTR 250 osiągając najlepszy czas łączny dwóch przejazdów. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Grochowski na Hondzie Transalp, a trzecie – Rafał Pluta na CB 500. Nagrodzona została również Anna Chojnacka, która była jedyną kobietą w stawce 26 zaklasyfikowanych finalistów. W klasyfikacji zespołowej pierwsze trzy miejsca zajęły odpowiednio teamy: MCS, Motorista i Honda Plaza.

W przerwach pomiędzy jazdami na zgromadzonych widzów czekały liczne atrakcje w postaci konkursów z nagrodami, symulatorów jazdy motocyklem – Honda Riding Trainer, a także pokazy stunterskie małego Piotrusia oraz trialowe akrobacje na rowerach Mistrzów Polski z grupy Koxx. 

Uczestnikom, którzy wzięli udział w tym pionierskim wydarzeniu, organizator bardzo serdecznie dziękuje i zaprasza wszystkich zainteresowanych podnoszeniem własnych umiejętności jazdy oraz rywalizacją w amatorskich konkursach na kolejne edycje Honda Gymkhana. Najbliższa odbędzie się w Tychach 25-26.czerwca 2011 roku. Zapisy i więcej informacji na www.honda.pl.

KOMENTARZE


REKLAMA