fbpx
A password will be e-mailed to you.

Chodzi o naruszenie patentu Piaggio na trzykołowy, pochylający się w zakrętach, skuter MP3. W pozwie przeciwko firmie Yamaha chodzi o model Tricity, w stosunku do Peugeota o skuter Motropolis.

Pozwy, odrębnie przeciwko obu producentom, zostały złożone we Włoszech w sądzie w Mediolanie. W obu sprawach chodzi jednak o skopiowanie patentu jaki wykorzystało Piaggio w skuterze MP3. Przypomnijmy, że pojazd pojawił się na rynku w 2006 roku. Peugeot Metropolis natomiast został wprowadzony do sprzedaży w 2012, a Yamaha Triciti rok później.

Piaggio domaga się, od obu marek, wstrzymania produkcji spornych modeli, wycofania ich ze sprzedaży oraz oczywiście odszkodowania. Czy sprawa jest rzeczywiście zasadna? To rozpatrzy sąd. Pierwsza rozprawa przeciwko Peugeotowi została wyznaczona na 16 czerwca. Przedstawiciele Yamahy pojawią się w sądzie 24 lipca.

Warto też wspomnieć, że podobny pozew Piaggio przeciwko Peugotowi został też złożony w paryskim sądzie. Ta sprawa jest o tyle ciekawa, że we Francji trzykołowe skutery są wyjątkowo popularne.


REKLAMAREKLAMA


KOMENTARZE


REKLAMA