fbpx
A password will be e-mailed to you.

Piaggio właśnie zaprezentowało dwa modele z serii eleganckich skuterów miejskich. Według producenta Beverly 300 i Beverly 400 w nowym roku zapewnią lepszą dynamikę i zwinność podczas codziennych przejazdów przez miasto. Silnik Euro 5 o większej mocy, nowa rama i nowoczesne systemy elektroniczne – oto główne nowości na rok 2021.

Skutery miejskie z serii Beverly od samego początku wyróżniały się elegancką linią nadwozia. Niedawno zaprezentowane modele Beverly 300 i Beverly 400 kontynuują tę tradycję, aczkolwiek wersje na rok 2021 mają bardziej sportowy charakter. Zaprojektowany od podstaw przód pojazdu, surowe linie boczne i centralny reflektor LED na kierownicy to cechy, które dodają pazura stonowanej stylistyce. Na pierwszy rzut oka widać również nowe mocowanie tablicy rejestracyjnej, 7-ramienne felgi i pozostałe elementy oświetlenia jednośladu, które także zostały wykonane w technologii LED.

Nowy silnik na nowy rok

Piaggio Beverly 300/400 na rok 2021 otrzymały nowe jednostki napędowe, które spełniają wymagania normy Euro 5. Serca modeli 300 i 400 zostały zaprojektowane od podstaw na nowo, a ich konstrukcja jest bardzo do siebie zbliżona. W obu przypadkach są to 4-zaworowe czterosuwy, chłodzone cieczą i zasilane elektronicznym wtryskiem paliwa. Nowa konstrukcja zapewnia lepsze osiągi i – zgodnie z zapewnieniami producenta – mniejsze zużycie paliwa. W przypadku modelu Beverly 300 to aż 23% wzrost mocy maksymalnej (do 25,8 KM przy 8000 obr./min) i 15% większy maksymalny moment obrotowy (do 26 Nm przy 6250 obr./min). Większa wersja Beverly cechuje się mocą 35,4 KM przy 7500 obr./min i momentem 37,7 Nm przy 5500 obr./min.

Zmiany w podwoziu

Nowe jednostki napędowe wprowadzono wraz z od podstaw zaprojektowaną ramą, której budowa jest zbliżona do konstrukcji motocyklowych. Amortyzację kół zapewni nowe zawieszenie marki Showa. Z przodu zastosowano klasyczny widelec teleskopowy z lagami o średnicy 35 mm, a z tyłu dwa amortyzatory z 5-stopniową regulacją napięcia wstępnego sprężyny. W zestawie dostajemy koła o dużej średnicy (z przodu 16 cali, z tyłu 14 cali).

Systemy elektroniczne w modelach Beverly 300/400

Nowoczesną konstrukcję uzupełniają zaawansowane systemy elektroniczne. Co znajdziemy na pokładzie nowych modeli Beverly 300 i Beverly 400?

  • System bezkluczykowy, dzięki któremu bez kluczyków nie tylko uruchomimy silnik, ale również otworzymy kanapę i wlew paliwa.
  • Wyświetlacz LCD o przekątnej 5,5 cala.
  • Platforma Piaggio MIA umożliwiająca podłączenie smartfona do systemu pokładowego za pomocą Bluetooth.

Nowe modele z serii Beverly przygotowane przez Piaggio na 2021 rok to przede wszystkim więcej mocy i momentu obrotowego. Jak podkreśla producent, możemy spodziewać się także mniejszego spalania i lepszego prowadzenia (za sprawą nowej ramy i zawieszenia). Warto zaznaczyć, że nowa, bardziej sportowa stylistyka będzie dostępna od przyszłego roku w nowych wersjach kolorystycznych: Blu Oxygen i Gringo Cloud.

KOMENTARZE