fbpx
A password will be e-mailed to you.

Podczas jedenastego etapu rajdu Dakar Łukasz Łaskawiec miał problemy techniczne. Kuba Przygoński nie mógł odnaleźć rytmu. Natomiast Adam Małysz pokonał etap w bardzo dobrym tempie.

Jedenasty etap rajdu Dakar prowadził z La Rioja do Fiambala. Odcinek specjalny miał mieć około 220 km, jednak z powodu fatalnych warunków atmosferycznych i wzbierających potoków, został on mocno skrócony.
Tym razem najlepszy czas wśród motocyklistów uzyskał Kurt Caselli. To było drugie zwycięstwo etapowe Amerykanina, który w klasyfikacji generalnej zajmuje 30-tą pozycję. Caselli przyznał, że warunki, które panowały na etapie były bardzo ciężkie. Drugi na mecie zameldował się Paulo Goncalves, natomiast trzeci czas uzyskał Cyril Despres. Lider klasyfikacji generalnej popełnił błąd nawigacyjny, przez który stracił kilka minut. Problemy z nawigacją miał również Joan Barreda. Na domiar złego Barreda upadł wczoraj na etapie i nie wiadomo czy będzie mógł kontynuować jazdę.Kuba Przygoński był wczoraj 15-ty. Zawodnik ORLEN Team starał się skupić na odrabianiu czasu straconego podczas dziesiątego etapu, jednak źle ustawione zawieszenie w motocyklu nie pozwalało mu wbić się w dobry rytm. Jacek Czachor zajął wczoraj 35-tą pozycję. Natomiast Marek Dąbrowski był 92-gi.
Szczęście odwróciło się od Łukasza Łaskawca, który na odcinku specjalnym musiał zmierzyć się z awarią quada. Łukasz stracił na to sporo cennego czasu i spadł na szóstą pozycje w klasyfikacji. Także Rafałowi Sonikowi nie poszło wczoraj najlepiej. Na etapie był 12-ty, na szczęście nie stracił trzeciej lokaty w stawce.Zwycięzcą dnia został Paul Smith. Lider klasyfikacji generalnej Marcos Patronelli był wczoraj drugi.
Na trasie do Fiambala Robby Gordon zaliczył swoje pierwsze, tegoroczne zwycięstwo etapowe. Pierwsza trójka generalki nie uległa zmianie. W klasyfikacji samochodów prowadzi Peterhansel, przed De Villiers i Novitskiym.Adam Małysz jechał wczoraj bardzo rozważnie, utrzymując dobre tempo jednocześnie. Taka taktyka dała Polakowi znakomitą 13-tą lokatę na etapie i utrzymanie 14-tego miejsca w stawce. Piotr Beaupre jedzie równo. Tak jak poprzednio zajął 34-te miejsce. Dariusz Żyła był wczoraj 66-ty.
W wadze ciężkiej najlepszy czas odnotował Gerard De Rooy. Kolejny na mecie zameldował się Ales Loprais. Trzeci czas należał wczoraj do Eduarda Nikolaeva, który utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej.Robert Szustkowski zameldował się wczoraj na 34-tej pozycji. W generalce jest 25-ty. Grzegorz Baran był 26-ty i zajmuje 38-me miejsce w stawce.

Klasyfikacja rajdu Dakar po XI etapie:
Klasyfikacja generalna – Motocykle
1 Cyril Despres 2 Ruben Faria3 Francisco Lopez…12 Jakub Przygoński26 Jacek Czachor82 Marek Dąbrowski

Wynik etapowy – Motocykle
1 Kurt Caselli2 Paulo Goncalves3 Cyril Despres …15 Jakub Przygoński35 Jacek Czachor 92 Marek Dąbrowski

Klasyfikacja generalna – Quady
1 Marcos Patronelli2 Ignacio Nicolas Casale3 Rafał Sonik…6 Łukasz Łaskawiec

Wynik etapowy – Quady
1 Paul Smith 2 Marcos Patronelli3 Gaston Gonzalez…12 Rafał Sonik15 Łukasz Łaskawiec

Klasyfikacja generalna – Samochody
1 Stephane Peterhansel, Jean-Paul Cottret2 Giniel De Villiers, Dirk Von Zitzewitz3 Leonid Novitskiy, Konstantin Zhiltsov…14 Adam Małysz, Rafał Marton40 Piotr Beaupre, Jacek Lisicki83 Dariusz Żyła, Pierre Calmon

Wynik etapowy – Samochody
1 Robby Gordon, Kellon Walch2 Ronan Chabot, Gilles Pillot3 Lucio Alvarez, Bernardo Rolando Graue…13 Adam Małysz, Rafał Marton34 Piotr Beaupre, Jacek Lisicki66 Dariusz Żyła, Pierre Calmon

Klasyfikacja generalna- Ciężarówki
1 Eduard Nikolaev, Sergey Savostin, Vladimir Rybakov2 Ayrat Mardeev, Aydar Belyaev, Anton Mirniy3 Martin Kolomy, Rene Kilian, David Kilian…25 Robert Szustkowski, Jarosław Kazberuk, Wojciech Białowąs38 Grzegorz Baran, Bartłomiej Boba, Robert Jachacy

Wynik etapowy – Ciężarówki
1 Gerard De Rooy, Tom Colsoul, Darek Rodewald2 Ales Loprais, Serge Bruynkens, Radim Pustjovsky3 Eduard Nikolaev, Sergey Savostin, Vladimir Rybakov…26 Grzegorz Baran, Bartłomiej Boba, Robert Jachacy34 Robert Szustkowski, Jarosław Kazberuk, Wojciech Białowąs

KOMENTARZE