fbpx
A password will be e-mailed to you.

Wyróżnia go ciekawe nadwozie w stylu retro i możliwość wyboru spośród kilkuset wariantów. Nowy skuter Peugeot Django zaprezentowano na EICMA w Mediolanie.

Przede wszystkim do wyboru są cztery silniki: dwie „pięćdziesiątki” 2T i 4T, 125 i 150 ccm (te ostatnie czterosuwowe). W zależności od wersji silnikowej zmieniają się hamulce. Peugeoty Django 50 ccm mają tylny hamulec bębnowy, natomiast te z większymi silnikami tarcze na obu osiach oraz S-B-C zintegrowany system hamowania, który dba o optymalne rozłożenie sił hamowania obu kół.


REKLAMA

To jednak tylko początek wyborów, których możemy dokonać, gdy zechcemy kupić Peugeota Django. Najtrudniejsza decyzja czeka nas przy kolorach. Można zamówić zarówno jednolite, jak i dwubarwne malowanie. Daje to w sumie aż 163 schematy kolorystyczne. Naprawdę kolorowy zawrót głowy.

Gdy już uporamy się z lakierem Peugeota Django, czeka nas wybór między trzema fasonami lusterek wstecznych. To drobiazg. Więcej czasu poświęcimy na kanapy – siedem modeli, w tym jedno- i dwuosobowe. Tu wybór będzie chyba łatwiejszy, bo przecież nawet niezbyt przystojnemu singlowi, który jeździ Peugeotem Django, rosną szanse na znalezienie kogoś do pary, co zresztą widać na niektórych z załączonych zdjęć.

Z listwami ozdobnymi nie powinniśmy mieć kłopotów, bo są tylko dwa rodzaje – błyszczące i matowe. Za to dodatkowych akcesoriów jest aż 12, wśród nich kufer z oparciem dla pasażera czy chromowany przedni bagażnik, a nawet logo z lwem z lat 50. ubiegłego stulecia.


REKLAMAREKLAMA


Dla tych, którzy nie mają czasu i ochoty podejmować aż tyle decyzji, Peugeot przygotował cztery wersje skutera Django: najbardziej klasyczny Heritage, jednoosobowy Sport, dwukolorowy z przednim bagażnikiem Evasion i Allure wyposażony w kufer centralny. Dwa ostatnie mają też szybę.

W naszym kraju największe szanse ma Peugeot Django z silnikiem 125 ccm, może bowiem zainteresować także kierowców samochodów z prawem jazdy kat. B (jeśli oczywiście cena będzie zachęcająca).

KOMENTARZE


REKLAMA