fbpx
A password will be e-mailed to you.

Następnego dnia Asia powróciła na tor. Pomimo opinii lekarzy, którzy uznali, że Miller nie da rady wystartować. Podczas poniedziałkowego biegu Polka zajęła siedemnastą pozycję.REKLAMA „Niestety tych zawodów nie zaliczę do udanych. Pierwszego dnia w wyścigu klasyfikacyjnym dojechałam na 10 pozycji i byłam w miarę zadowolona. Tego dnia odbył się również pierwszy wyścig. Po starcie jeszcze […]

Następnego dnia Asia powróciła na tor. Pomimo opinii lekarzy, którzy uznali, że Miller nie da rady wystartować. Podczas poniedziałkowego biegu Polka zajęła siedemnastą pozycję.


REKLAMA

„Niestety tych zawodów nie zaliczę do udanych. Pierwszego dnia w wyścigu klasyfikacyjnym dojechałam na 10 pozycji i byłam w miarę zadowolona. Tego dnia odbył się również pierwszy wyścig. Po starcie jeszcze przed pierwszym zakrętem zderzyłam się z rywalką i zaliczyłam upadek. Parę zawodniczek nie zdołało mnie ominąć i uderzało we mnie, kiedy leżałam na ziemi. Wszyscy pojechali, a ja długo nie mogłam się zebrać z ziemi. Zdołałam zrobić jedynie jedno okrążenie na siedząco. Jednak tak strasznie bolały mnie plecy, że nie mogłam stanąć na motocyklu i zjechałam do samochodu. Pod samochód podjechała po mnie karetka i zabrała na badania. Na szczęście okazało się że wszystko jest w porządku. Lekarze jednak powiedzieli mi, że w poniedziałek raczej nie wystartuję bo mam porządnie obite żebra, plecy i biodro.

Drugiego dnia wstałam i niestety ból w plecach dawał mi się nadal bardzo we znaki. Wiedziałam, że muszę pojechać i przywieźć chociaż kilka punktów. Wystartowałam i dojechałam na metę na 17 pozycji. Cóż mogę powiedzieć? Jest to tragiczny wynik jak dla mnie, ale od połowy wyścigu już nie mogłam ustać na motocyklu. Gdy dojechałam do mety nie byłam w stanie o własnych siłach zejść z motocykla.

Jestem trochę załamana po tych zawodach, ale mam nadzieję, że wydobrzeję do kolejnej rundy” – powiedziała po zawodach Asia.

Joanna Miller wywalczyła w Holandii dziewiętnastą pozycję i 4 pkt do klasyfikacji mistrzostw Świata. Kolejne zawody z udziałem Polki już 15 kwietnia we Francji.

 

Tekst KB | Zdjęcia Sportainment


REKLAMAREKLAMA


ZOBACZ TAKŻE

Motocykle MotoGP 2012

ORLEN Team broni pozycji

Lorenzo wygrywa w katarze

Szkopek po operacji

KOMENTARZE

REKLAMA