fbpx
A password will be e-mailed to you.

Drugi dzień piątej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Alpe Adria w Poznaniu był bardzo pechowy dla zespołu Suzuki GRANDys duo.

Po sobotnich zwycięstwach w klasach Superbike, Superstock 1000 i GRANDys duo Formula X-Treme zespół liczył na kolejne sukcesy i tytuł mistrza Polski dla Marko Jermana. Niestety kapryśna pogoda pokrzyżowała te plany. W pierwszym niedzielnym wyścigu, klasy Superstock 1000, który odbywał się na przesychającym torze, Bartek Wiczyński był piąty, a Andy Meklau dziewiąty, inkasując dodatkowy punkt za najlepsze okrążenie wyścigu. Po siedmiu wyścigach sezonu Andy jest trzeci, a Bartek ósmy w klasyfikacji generalnej.


REKLAMA

W klasie Supersport ósmy był Szymon Strankowski i awansował na dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Trzeci w tabeli jest kontuzjowany Daniel Bukowski.

Najbardziej dramatyczny przebieg miał wyścig klasy Superbike, który został przerwany z powodu opadów deszczu. Po wznowieniu Marko Jerman i Andy Meklau szybko objęli prowadzenie i gdy wydawało się, że zdobędą komplet punktów, najpierw z wyścigiem pożegnał się Meklau, a jedno okrążenie później w tym samym miejscu Jerman. Do mety nie dotarł też Mariusz Durynek. Wyścig wygrał Gregory Junod.

Mimo niedzielnego niepowodzenia Marko Jerman nadal jest liderem klasyfikacji i do zdobycia tytułu brakuje mu 13 punktów. Suzuki GRANDys duo prowadzi też nadal w klasyfikacji zespołowej.

– Wyścigi motocyklowe to bardzo kapryśny sport – powiedział Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo. – Dziś mieliśmy tego najlepszy przykład. Najbardziej szkoda wyścigu Superbike, ponieważ na trzy kółka przed końcem mieliśmy szansę na podwójne zwycięstwo. Niestety tor był dziś bardzo śliski w miejscu, gdzie upadli Andy oraz Marko. Pozostaje nam się cieszyć, że nie stało się nic poważnego. Gratuluję Gregowi zwycięstwa, a nas teraz czeka sporo pracy przed następnymi zawodami.

Wyniki wyścigów:

Superbike:

1. Greg Junod

2. Irek Sikora

3. Janusz Oskaldowicz

DNF Andy Meklau

DNF Marko Jerman

DNF Mariusz Durynek

Superstock 1000:

1. Gwen Giabbani

2. Krzysztof Kubiś

3. Paweł Górka

5. Bartek Wiczyński

9. Andy Meklau

Supersport:

1. Marek Szkopek

2. Michal Sembera

3. Sebastian Zieliński

8. Szymon Strankowski

Klasyfikacja generalna po 7 (z 9) wyścigach:

Superbike:

1. Marko Jerman 138


REKLAMAREKLAMA


2. Irek Sikora 98

3. Janusz Oskaldowicz 87

9. Andy Meklau 34

Superstock 1000:

1. Gwen Giabbani 129

2. Michal Filla 124

3. Andy Meklau 76

8. Bartek Wiczyński 56

Supersport:

1. Marek Szkopek 161

2. Sebastian Zieliński 78

3. Daniel Bukowski 66

9. Szymon Strankowski 38 (1 Junior)

Klasyfikacja zespołowa:

Superbike:

1. Suzuki GRANDys duo

2. BMW Sikora Motorsport

3. BMW Petronas

Superstock 1000:

1. Suzuki GRANDys duo

2. BMW Sikora Motorsport

3. Motul Junak Ubojnia Kondratowicz Team

Supersport:

1. Team Recykl

2. Suzuki GRANDys duo

3. Samba.com.pl

KOMENTARZE


REKLAMA