fbpx
A password will be e-mailed to you.

W niedzielę na legendarnym torze Philip Island odbyły się mistrzostwa Australii Endurance. Paweł Szkopek jadący w zespole Czaj Racing stanął na podium w kategorii Superbike.

Po pełnym wrażeń sezonie w mistrzostwach Świata Supersport, gdzie Paweł Szkopek reprezentował barwy zespołu Bogdanka PTR nasz najlepszy eksportowy zawodnik postanowił zakończyć sezon w Australii startując w długodystansowym wyścigu 8h Philip Island. Paweł razem z Philipem Czaj, Peterem Bowd i Stevenem Horne dosiadali Yamahy R1. Po kwalifikacjach motocykl z numerem 22 ustawiany został na szóstym polu startowym dzięki dobremu wynikowi Szkopka w sesji Superpole. W czasie wyścigu Polak pokonał 94 okrążenia, najwięcej w zespole i był najszybszy, partnerzy Pawła jechali średnio ponad dziesięć sekund wolniej na kółku. Motocykle w australijskich Endurance nie są wyposażone w systemy szybkiej zmiany kół i tankowania jak w mistrzostwach Świata i głównie dlatego zespół Szkopka spędził w boksach ponad 40 minut. Ostatecznie polonijny zespół zajął 17 miejsce w klasyfikacji generalnej i 3 w klasie Superbike ze stratą 34 okrążeń do zwycięzcy. Najlepszy okazał się zespół Suzuki Australia, który pokonał 279 okrążeń.