fbpx
A password will be e-mailed to you.

Przed nami kolejna edycja Święconki w Kasku. W tym roku spotkanie to odbędzie się w Toruniu! Po raz drugi w na terenach Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży przy ulicy Łokietka 3. Start 31 marca o godzinie 12.00!

Święconka w Kasku to wydarzenie przyciągające coraz więcej uczestników. Nad wydarzeniem patronat honorowy objął Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski i Starosta Toruński Mirosław Graczyk, a Świat Motocykli objął patronat medialny!

Święconka w Kasku łączy wszystkich, chcących w wyjątkowy sposób spędzić kilka godzin w gronie przyjaciół. Spotkanie skupia ludzi połączonych ciekawymi pasjami, którzy chcą tradycyjnie przed Wielkanocą poświęcić koszyczek, często zamieniany na kask, będący symbolem ludzi związanych z pasją ruchu motocyklowego ale i nie tylko.

Do grona pasjonatów dołączają strażacy, żołnierze, policjanci, rowerzyści, hokeiści, osoby związane z grupami rekonstrukcji historycznych i wielu innych! Chcąc umilić przybyłym organizator przygotował wiele atrakcji – wystawy motocykli zabytkowych, pojazdów wojskowych (w tym przedwojenne pojazdy gąsienicowe). W trakcie imprezy propagowane jest również bezpieczeństwo w ruchu drogowym i pieszym – na miejscu zobaczysz na czym polega pierwsza pomoc.

Organizatorzy przygotowali również nagrody ufundowane przez sponsorów wydarzenia dla  autorów najpiękniejszych wielkanocnych kasków. Również od lat zbierają karmę dla bezdomnych zwierząt z toruńskiego schroniska. Jest to niezwykle ciepłe, rodzinne  spotkanie, które w sposób niezwykły przygotowuje nas do świąt Wielkanocnych.

 szczegóły:

KOMENTARZE