fbpx
A password will be e-mailed to you.

W Polsce, marka Oxford zdobyła ogromną popularność dzięk systemom bagażowym, zabezpieczeniom antykradzieżowym czy grzanym manetkom – na obecną chwilę trudno jest sobie wyobrazić przygotowanie motocykla do podróży bez produktów z tym charakterystycznym logo.

Wyposażenie pojazdu to nie wszystko. Mając tak ogromny potencjał, wiedzę i doświadczenie zespół Oxford poszedł o krok dalej i kilka lat temu zaprojektował i wypuścił również kolekcję odzieży i obuwia motocyklowego. Od tego momentu, z sezonu na sezon dostajemy coraz to ciekawsze propozycje wyposażenia nie tylko motocykli, ale również samych motocyklistów.

Advertisement

Ubrania motocyklowe Oxford

Odzież motocyklowa to kolejna mocna strona marki Oxford, a konkretnie Oxford Wear. Z sezonu na sezon powstają coraz bardziej zaawansowane technologicznie ubrania, które dzięki zastosowanym materiałom i precyzyjnej konstrukcji zdobywają uznanie coraz bardziej wymagających motocyklistów.

Przykładem dopracowanego rozwiązania przeznaczonego dla turystów motocyklowych jest komplet Oxford Wear Mondial Advanced. Laminowana warstwa zewnętrzna, połączona z membraną Dry2Dry™, oparta na konstrukcji z nylonu – to standardy z najwyższej półki, które dzięki optymalizacji kosztów są oferowane w przystępnej cenie.

Technologie zastosowane w kurtce i spodniach Mondial Advanced skuteczne chronią przed zimnem, wysoką temperaturą i deszczem.

Jakie konkretnie technologie zastosowano w odzieży Oxford?

WarmDry™ – technologia termiczna zastosowana w wypinanej podpince ocieplającej, która izoluje od zimna i chroni przed wiatrem zatrzymując jednocześnie ciepło generowane przez ciało. Lekka, wygodna konstrukcja i solidne wykończenie zapewniają komfort podczas jazdy.

Directvent™ – zaawansowany system wentylacji, zapewnia nieograniczony przepływ powietrza przez regulowane otwory wentylacyjne. W połączeniu z umieszczonymi z tyłu wylotami powietrza powstaje kanał, przez który efektywnie jest odprowadzane gorące powietrze. Precyzyjnie zaprojektowane panele wentylacyjne zapewniają optymalny przepływ, zachowując jednocześnie wodoodporność i wytrzymałość.

Dry2Dry™ – najbardziej wydajna membrana marki Oxford Wear. Chroni przed wodą, wiatrem, a jednocześnie jest oddychająca. Efektywnie odprowadza wilgoć również od środka, dzięki czemu motocyklista pozostaje suchy, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Uszczelnione przed zamoknięciem szwy to dodatkowe zabezpieczenie chroniące przed przemoknięciem.

Na każdą pogodę

Dla motocyklistów, którym zależy na trójwarstwowej konstrukcji odzieży, idealnym rozwiązaniem będą kurtka i spodnie Oxford Wear Continental Advanced.

Wypinana podpinka ocieplająca wykonana w technologii WarmDry™ i wypinana membrana Dry2Dry™ to klucz do uniwersalności tego zestawu. Nie ważne jaka pogoda – upał, deszcz, niskie temperatury, komplet Continental Advanced sprawdzi się w każdych warunkach.

Miejski styl, najwyższy poziom bezpieczeństwa

Nie tylko motocyklowi turyści znajdą coś dla siebie w ofercie na nowy sezon. Murowanym hitem będą jeansy motocyklowe Oxford Wear z certyfikatem AA! Co nowego można wymyślić w temacie tych popularnych miejskich spodni? Jedna warstwa – to słowo klucz. Jedna, za to tak wytrzymała, że przechodzi test na „podwójne A”!

Spodnie są trwałe, a jednocześnie lekkie i wygodne niczym te zakładane na co dzień. To wszystko dzięki nowoczesnej technologii Armourlite™, która łączy wytrzymałe włókno poliamidowe z materiałem jeans.

Aby osiągnąć ten efekt, zespół biura projektowego włączył do splotu wytrzymałe włókno, pierwotnie opracowane przez wojsko i stosowane w sznurach spadochronowych. Po przeprowadzeniu wielu prac oraz testów w laboratorium i na drodze powstała nowa jakość, którą pokocha każdy motocyklista.

Najważniejsze cechy jednowarstwowych jeansów motocyklowych Oxford:
– wytrzymałość potwierdzona certyfikatem AA,
– komfort zapewnia lekki, miękki, oddychający i szybkoschnący materiał z dodatkiem stretch,
– bezpieczeństwo zapewniają protektory kolan Level 2, protektory bioder Level 1, potrójne szwy, wzmocnione kieszenie, czy dopracowane szlufki.

KOMENTARZE