fbpx
A password will be e-mailed to you.

Jesteśmy po 5 z 6 rund sezonu Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro 2015/2016. Do finałowego starcia dojedzie już jutro w madryckiej Plaza de Toros. Przy maszynie startowej nie pojawi się jednak nasz reprezentant.

Po dłuższej analizie doszliśmy do wniosku, że obecność Oskara w Madrycie i tak nie wpłynie na sytuację w klasyfikacji generalnej jego klasy, tym bardziej, że na Plaza de Toros w Juniorach nie wystartuje żaden z jego polskich rywali. Uznaliśmy też, że nakłady finansowe przeznaczone na tę imprezę i czas (blisko 3000 km drogi w jedną stronę), przewyższają korzyści, jakie Oskar mógłby tam odnieść.

Zyskany w ten sposób czas, nasz zawodnik w pierwszej fazie poświęcił na odpoczynek. Po intensywnej sobocie (runda MŚ w Pradze) i opadnięciu adrenaliny, głowa Oskara znów zaczęła o sobie przypominać, przez co trzy dni po rywalizacji w Pradze, Oskar zgodnie z zaleceniami lekarzy, spędził bez podejmowania wzmożonych aktywności fizycznych.

Kończący się sezon MŚ SuperEnduro oznacza dla nas rozpoczęcie bardzo intensywnych przygotowań do sezonu Hard Enduro. Już za trzy tygodnie (8 kwietnia) Oskar wystartuje w organizowanym w Rumunii trzydniowym wydarzeniu King of the Hill. W najbliższy weekend wystartuje on więc w Świętochłowicach w zawodach Cross-Country (Rajd Wiosny – I eliminacja Pucharu Południowej Polski Cross Country), które będą dla niego doskonałym treningiem wytrzymałościowym przed rumuńską imprezą Hard Enduro.


REKLAMAREKLAMA


Zachęcam Państwa do śledzenie oficjalnego fanpage’a Oskara na Facebook’u, gdzie publikowane są najświeższe newsy ze sportowego życia naszego zawodnika

KOMENTARZE


REKLAMA