fbpx
A password will be e-mailed to you.

Złamana kostka i gips. Zamiast jechać na kolejne zawody Oskar będzie miał przymusowy odpoczynek w gipsie.

W Świętochłowicach odbyła się I runda Mistrzostw Polski Strefy Południowej Cross-Country (Rajd Wiosny), w której wystartował nasz zawodnik – Oskar Kaczmarczyk. Niestety zawody nie skończyły się dla niego najlepiej.


REKLAMA

Po bardzo dobrym starcie i prowadzeniu zaciętego boju w ścisłej czołówce swojej klasy (Licencja), wyprzedzany przez Oskara, dublowany zawodnik nagle zmienił tor jazdy, wjeżdżając wprost przed Oskara. Między zawodnikami doszło do kontaktu, w wyniku którego Oskar odbił się od niego i uderzył w drzewo. W tym miejscu wyścig dla naszego zawodnika się zakończył.

Od samego początku Oskar skarżył się na mocny ból w lewej nodze. Istniało podejrzenie, że mogło dojść do poważnego złamania. Prześwietlenie w szpitalu wykazało na szczęście, że złamaniu uległa tylko kostka i nie ma przy tym żadnych przemieszczeń.

Na chwilę obecną noga Oskara jest w gipsie. Niebawem czeka go operacja, później około 5/6-tygodniowy okres z nogą w szynie, a następnie rehabilitacja.


REKLAMAREKLAMA


Nieprzyjemne zdarzenie ze Śląska sprawia oczywiście, że Oskar nie wystartuje w Rumunii podczas King of the Hill (8 kwietnia), a także w I rundzie Mistrzostw Polski SuperEnduro 2016 (23-24.04).

Oskar jest jednak dobrej myśli i chce jak najszybciej powrócić do treningów i na motocykl!

KOMENTARZE

REKLAMA