fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ze względu na rewelacyjną czwartą pozycję zajmowaną w łącznej klasyfikacji Pucharu Świata przez Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora zostali oni rozstawieni z numerem 304. Na liście startowej poprzedzają ich jedynie aktualny lider – Yazeedem Al-Rajhim, ubiegłoroczny zwycięzca rajdu i tegoroczny triumfator rajdu Dakar – Nani Roma oraz Władimir Wasiliew. Załoga ORLEN Team pojedzie Toyotą Hilux […]

Ze względu na rewelacyjną czwartą pozycję zajmowaną w łącznej klasyfikacji Pucharu Świata przez Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora zostali oni rozstawieni z numerem 304. Na liście startowej poprzedzają ich jedynie aktualny lider – Yazeedem Al-Rajhim, ubiegłoroczny zwycięzca rajdu i tegoroczny triumfator rajdu Dakar – Nani Roma oraz Władimir Wasiliew. Załoga ORLEN Team pojedzie Toyotą Hilux z pięciolitrową, benzynową jednostką napędową.
– Po raz pierwszy pojedziemy samochodem w całkowicie piaszczystym rajdzie. Byliśmy tu wielokrotnie na motocyklach i będziemy starać się korzystać z naszego doświadczenia wyniesionego podczas startów na jednośladach. To właśnie doświadczenie podpowiada nam, że trzeba będzie niezwykle uważać, by odpowiednio przeczytać trasę, uniknąć urwanych wydm i dojechać bez żadnej awarii do mety – mówił Marek Dąbrowski.  
– To będzie wymagający rajd pod kątem nawigacji. Jest jednak o co walczyć, ponieważ punkty będą liczyć się podwójnie w stosunku do rajdów baja, w których dotychczas startowaliśmy. Cieszę się, że stawka konkurentów jest bardzo silna, gdyż będziemy mogli porównywać swoje czasy z najlepszymi – dodał Jacek Czachor.
– To będzie nasz pierwszy długodystansowy start po Dakarze i jednocześnie debiut na pustyni Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Bardzo się cieszymy, że przed nami sześć dni jazdy po piachu, taki trening to niewątpliwie bezcenne doświadczenie. Jednocześnie nie ukrywam, że mamy olbrzymi głód rywalizacji i mamy nadzieję na jak najwyższą pozycję – powiedział Adam Małysz.
Dla Kuby Przygońskiego Abu Dhabi Desert Challenge jest pierwszym sprawdzianem w tegorocznych Mistrzostwach Świata. Polak otrzymał trzeci numer startowy. Wśród jego konkurentów znajdą się między innymi tacy riderzy jak: Paulo Goncalves, Marc Coma, Jordi Viladoms, Joan Barreda Bort czy Helder Rodrigues.  
– Abu Dhabi Desert Challenge to jedna z moich ulubionych eliminacji Mistrzostw Świata. Będziemy w zasadzie cały czas jechać po miękkim piasku i wydmach, czyli w warunkach w których bardzo dobrze sprawdza się motocykl. Do rywalizacji przystąpi jak zwykle cała światowa czołówka i zapewne nie zabraknie emocji – dodał Kuba Przygoński.
Motocyklowy skład polskiego zespołu uzupełnią Paweł Szymkowski i Kuba Piątek – adepci Akademii Talentów ORLEN Team, którzy zostali objęci rocznym programem treningowym.
Abu Dhabi Desert Challenge rozpocznie sobotni prolog rozegrany na Yas Marina Circuit, po którym zawodnicy pokonają pięć kolejnych etapów rajdowych o łącznej długości 1301 km.

 

Zobacz także wywiad: Marc Coma, Joan Barreda i Jordi Villadoms specjalnie dla Świata Motocykli

KOMENTARZE