fbpx
A password will be e-mailed to you.

Właśnie sprawdzamy najnowsze opony motocyklowe Dunlop SportSmart Mk3, które zastępują  popularne i lubiane SportSmart 2 MAX. Nowe ogumienie kierowane jest do motocykli sportowych, sportowo-turystycznych i do mocnych naked bike’ów.

Dunlop posiada bardzo szeroką ofertę opon do motocykli sportowych. W ofercie znajdują się SportSmarty 2 MAX i SportSmarty TT, ale to piąta generacja ogumienia z rodziny SportSmart (czyli testowane przez nas SportSmart Mk3) przejmuje pałeczkę najbardziej technologicznie rozwiniętych i najnowszych opon w segmencie. Oczywiście zupełnie inną gamą są opony stricte torowe.

SportSmarty Mk3 kierowane są głównie do użytku drogowego, z możliwością wypadu na tor. Producent określa taką gumę jako 90/10 (90% szosa, 10% tor). I słusznie: większość motocyklistów posiadających motocykle sportowe, mocne motocykle miejskie czy usportowione motocykle turystyczne jeździ głównie po publicznych drogach. A tam liczy się przyczepność w zmiennych warunkach i żywotność.

Dunlop SportSmart Mk3. Co nowego?

Zupełnie nowa mieszanka to wzrost przyczepności na mokrym o 6% (przód) i 20% (tył). Dunlop stosuje autorskie technologie takie jak Hi Silica czy Fine Carbon. Te kosmicznie brzmiące nazwy dotyczą użytych rozwiązań i materiałów. Podwójna mieszanka sprawia, że opony szybciej osiągają optymalna temperaturę pracy. Nowy bieżnik nie tylko agresywnie wygląda, ale lepiej odprowadza wodę. Pomiędzy osnową, a bokiem opony pojawiło się specjalne wzmocnienie, a w opasaniu zastosowano nowe materiały. Wszystko po to, żeby zwiększyć przyczepność bez utraty na żywotności.

W praktyce najbardziej interesuje nas jednak jak opona spisywać będzie się na drodze, także w odniesieniu do konkurencji. Do naszej dyspozycji będzie cała gama przeróżnych motocykli: od Kawasaki ZX-6R przez MT-09 SP po BMW S 1000 XR. Wybór motocykli do testu pokazuje zresztą w jakie motocykle celuje Dunlop: mocne, szybkie motocykle drogowe, którymi od czasu do czasu wpada się na tor.

Opony motocyklowe Dunlop

Jeśli chcecie wiedzieć więcej koniecznie wejdźcie na stronę Dunlop Polska: https://www.dunlop.eu/pl_pl/motorcycle.html#/ oraz śledźcie Świat Motocykli. Pełna prezentacja już niedługo.

KOMENTARZE