fbpx

11-letni Olaf Włodarczak ukończył Drużynowe Mistrzostwa Europy w motocrossie klasy MX85 jako pierwszy z Polaków. W trudnych warunkach panujących na wymagającym torze w Gdańsku najmłodszy zawodnik w stawce finiszował odpowiednio na 22. i 25. miejscu.

Reprezentant ekipy Wójcik FHP YART Racing Team, który swój debiutancki sezon w kategorii MX85 zakończył niedawno z tytułem wicemistrza Polski, do rywalizacji w mistrzostwach Europy przystępował jako zdecydowanie najmłodszy zawodnik w stawce ponad trzydziestu nastolatków z całego kontynentu. Pochodzący z Gdańska Włodarczak liczył więc przede wszystkim na zbieranie doświadczeń.

Mimo wszystko 11-latek imponował przez cały weekend, w obu wyścigach popisując się bardzo dobrym startem i przebijając do środka stawki. Co prawda szanse na jeszcze lepszy wynik dwukrotnie pokrzyżowały wywrotki, w tym jedna nie z własnej winy, ale Olaf i tak został sklasyfikowany jako pierwszy z Polaków.

Rywalizacja w Gdańsku nie wyznaczyła jednak mety sezonu 2017. Włodarczak wystartuje jeszcze w tym roku w Pucharze Polski w Obornikach, zawodach Supercross w Gdańsku oraz rundzie mistrzostw Niemiec