fbpx
A password will be e-mailed to you.

Jeszcze przed wakacjami może ruszyć odcinkowy pomiar prędkości w Polsce.

Na razie pomiary będą robione w trybie testowym. Urządzenia będą robić zdjęcia przy wjeździe do strefy pomiaru i na wyjeździe z niej. Na tej podstawie wyliczana będzie średnia prędkość pojazdu.


REKLAMA

Kiedy system zostanie odpowiednio skalibrowany po przekroczeniu prędkości w strefie kierowca dostanie mandat. Kiedy dokładnie to się stanie? Zapewne w wakacje, ale CANARD już zapowiada, że nie będzie wcześniej ostrzegał, że urządzenia nie pracują już w trybie testowym.

Co ważne dla nas zdjęcia na początku i końcu strefy będą robione zarówno przedniej jak i tylnej tablicy rejestracyjnej. Oznacza to, że także motocykliści będą mogli otrzymać mandat karny!

„Odcinkowy pomiar prędkości zostanie uruchomiony w 29 miejscach. Najdłuższy odcinek będzie liczył nieco ponad sześć kilometrów, przeważnie jednak będzie to od dwóch do trzech kilometrów” – wyjaśniał Łukasz Majchrzak, rzecznik prasowy systemu CANARD.


REKLAMAREKLAMA


Najwięcej instalacji do odcinkowego pomiaru prędkości stanie w województwie mazowieckim. Oczywiście strefy, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zostaną odpowiednio oznaczone znakiem D-51 (fotoradar) pod którym znajdzie się specjalna tabliczka informująca o kontroli średniej prędkości.

[Aktualizacja]

Koniecznie zobacz listę gdzie dokładnie staną strefy odcinkowego pomiaru prędkości.

KOMENTARZE


REKLAMA