fbpx
A password will be e-mailed to you.

Przypominamy, że już działają pierwsze trzy strefy odcinkowego pomiaru prędkości. Do końca roku uruchomionych zostanie łącznie 29 takich punktów.

Zbliża się okres wyjazdów na święta i sylwestra. Wiemy, że raczej teraz nie będziecie poruszać się motocyklami, ale większość z nas ma również samochody. Poza tym ostrzegamy gdzie w kolejnym sezonie trzeba będzie uważać z ręką na manetce gazu.

Odcinkowy pomiar prędkości odbywa się obecnie w trzech miejscach: w Łosiowie w woj. opolskim (droga nr 94), a także na drogach krajowych nr 19 (biegnącej od granicy z Białorusią do granicy ze Słowacją) oraz 82 (z Lublina do Włodawy). System mierzy średnią prędkość z jaką kierowca przejechał określony odcinek drogi. Na pierwszych bramkach rejestrowany jest czas wjazdu, a na końcowych kamera sprawdza czas wyjazdu. Oczywiście przed strefą odcinkowego pomiaru prędkości ustawione zostały odpowiednie znaki informacyjne.

Mandaty za przekroczenie prędkości w strefach odcinkowego pomiaru podobnie jak mandaty z fotoradarów będą wystawiane przez Inspekcję Transportu Drogowego i będą przychodzić pocztą.

Do końca roku ma zacząć działać łącznie 29 stref odcinkowego pomiaru prędkości. W przyszłości GITD zakłada możliwość rozbudowania systemu.

KOMENTARZE