fbpx
A password will be e-mailed to you.

Innowacyjne, minimalistyczne, eksperymentalne i czasami lekko dziwaczne. Te kilka określeń, uzupełnionych o funkcjonalność i bezpieczeństwo, trafnie charakteryzuje produkty stworzone w Holandii. Są wśród nich kurtki, spodnie, kombinezony, rękawice i odzież codzienna marki Macna, od wielu lat obecnej również na naszym rynku i popularnej wśród polskich motocyklistów. 

Macna to firma stworzona przez motocyklistów i dla motocyklistów. Wszystko zaczęło się ok. 30 lat temu od eksperymentów z nowymi metodami impregnowania rękawic. Udało się znaleźć i zastosować technologię skuteczną i jednocześnie tańszą, a same rękawice okazały się dużym sukcesem rynkowym. Za nimi poszły pierwsze kurtki Macna, które co prawda nie przypominały dzisiejszych modeli, ale prezentowały znany do dziś doskonały stosunek ceny do jakości. Macna nie zwolniła tempa, jej dział badawczo-rozwojowy pracuje jak dobrze naoliwiona maszyna i tworzy nowe sposoby na lepsze doświadczenie jazdy motocyklem łącząc modę z technologią. Co ważne, proces projektowania nowych produktów to nie tylko bezduszne rysunki wykonane na komputerze. Wielokrotnie przenosi się on po prostu na motocykle i rzeczywiste testy na drodze i na torze. Doprowadziło to do stworzenia szeregu opatentowanych technologii, które doskonale sprawdzają się na dwóch kółkach, takich jak Vision Vest, Summer Comfort System, Night Eye i wiele innych.Właśnie, technologie Macny. Skoro pojawiły się w tym tekście, spróbujmy krótko omówić kilka z nich. Dosłownie kilka, bo przeglądając katalog holenderskiej firmy dosłownie co chwila natykamy się na sprytne rozwiązania dobrze znanych nam z praktyki problemów – od systemów wentylacji, po mocowania membrany, patenty na podgrzewanie i chłodzenie ciuchów (tak!) czy nawet specjalne konstrukcje uchwytów na wieszak, które na pewno wytrzymają ciężar w pełni doposażonej kurtki. Ktoś tu intensywnie pomyślał!

Summer Comfort System (SCS) – dowód, że sama konstrukcja głównego suwaka kurtki może być bardzo innowacyjna. W zależności od warunków i przede wszystkim temperatury otoczenia, możesz zdecydować, czy zapinasz kurtkę całkowicie, czy pozostawiasz biegnący przez cały jej front przewiewny pasek z tkaniny typu mesh. Kapitalna rzecz na lato!

Night Eye – totalna innowacja w dziedzinie bezpieczeństwa. Zewnętrzna warstwa odzieży pokryta jest materiałem zawierającym setki tysięcy mikroskopijnych szklanych kulek. Dzięki temu światłem odbitym świecą nie pojedyncze paski, a niemal cała kurtka. Ubranego w nią motocyklisty nie sposób nie zauważyć!Vision Vest – dwa małe gniazda mocujące na froncie kurtki i pojedynczy suwak z tyłu to system mocujący kompaktowej fluorescencyjnej kamizelki, którą w razie potrzeby możesz błyskawicznie wpiąć lub wypiąć. Główna zaleta tego rozwiązania w porównaniu z tradycyjna kamizelką zewnętrzną to zachowanie pełnej funkcjonalności kurtki, z dostępem do wszystkich kieszeni i regulacji.

Na ulicę i na tor

Z innowacyjnych i skutecznych rozwiązań Macny korzystają motocykliści uprawiający bardzo różne aktywności – od codziennego krążenia po mieście przez długie wyjazdy turystyczne po sport motocyklowy, w tym rywalizację na torze na poziomie mistrzostw świata. Ubrania tekstylne i skórzane, letnie i całoroczne, proste i skomplikowane, męskie i damskie, klasycznie eleganckie i bardzo nowoczesne. Po prostu zajrzyj na stronę www.macna.com i wybierz zestaw dla siebie!

Aleja sław

Wspomnieliśmy o sporcie. Kiedy w tłumie innych kierowców pędzisz ponad 200 km/h po krętym torze, nie ma miejsca na półśrodki. W kombinezonach marki Macna jeżdżą obecnie m.in. zawodnicy mistrzostw świata następujących klas:

Moto2: Bo Bendsneyder, Fermin Aldeguer, Jorge Navarro, Marcos Ramirez, Sean Dylan Kelly
Moto3: Ayumu Sasaki, Elia Bartolini, Matteo Bertelle
World SSP: Nicolo Bulega (były zawodnik Moto3 i Moto2), Oli Bayliss (syn Troya, TEGO Troya), Stefano Manzi

Nowym importerem produktów Macna na polskim rynku jest znana i lubiana firma Olek Motocykle. Aktualnie tworzona jest sieć dealerska. Jeśli prowadzisz sklep motocyklowy, to skontaktuj się z [email protected] i dowiedz się jak zostać dealerem holenderskiej marki. 

 

 

KOMENTARZE