fbpx

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła trasę Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej, daty rozpoczęcia prac oraz planowany rok zakończenia.

Aglomeracja Warszawska w końcu doczeka się obwodnicy. We wtorek GDDiK ogłosiła, że gotowy jest wstępny przebieg drogi czyli tzw. Studium korytarzowe.

Co to jest studium korytarzowe?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przedstawiła we wtorek studium korytarzowe Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Jest to podstawowy dokument projektowy planowanej inwestycji drogowej. Określa on lokalizację korytarza terenu  pod planowaną drogę. Uwzględnione w nim są lokalne i regionalne uwarunkowania geograficzne, przyrodnicze i społeczne.

Trasa autostrada A2

Jak będzie przebiegała Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej?

Obwodnica Warszawy będzie składać się z drogi ekspresowej S50 na północy i autostrady A50 na południu od Warszawy. Zgodnie z aktualizacją rozporządzenia powstaną nowe połączenia: A50: A2 (Centralny Port Komunikacyjny) – Mszczonów – Góra Kalwaria – A2 (Mińsk Mazowiecki) i S50: A2 (Centralny Port Komunikacyjny) – Sochaczew – Wyszogród – S10 (Naruszewo) – Serock – S8 (Radzymin) – A2 (Mińsk Mazowiecki).

Kiedy powstanie Obwodnica Warszawy?

Następnymi etapami, przed rozpoczęciem budowy jest teraz Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej, które zostało zaplanowane na lata 2020-2024. W 2023 roku na podstawie uwarunkowań środowiskowych ma zostać wskazany wybrany wariant do realizacji, a w 2025 roku mamy doczekać się ogłoszenia przetargu na projekt i roboty budowlane. Realizacja prac zaplanowano na lata 2026-2029. Wszystko więc wskazuje na to, że nową obwodnicą będziemy mogli się cieszyć do 2030 roku. Jak myślicie, czy jest to realne?

KOMENTARZE