fbpx
A password will be e-mailed to you.

Prawidłowa ergonomia jest niezbędna do wygodnej i bezpiecznej jazdy motocyklem. Motocykle są projektowane i zestrojone pod gabaryty statystycznego człowieka, a więc osoby o wzroście 170-175 cm i masie ciała nieprzekraczającej 80 kg. Czy zatem można tak zmodyfikować motocykl, aby osoba zauważalnie niższa, lub wyższa, od średniej statystycznej czuła się na nim dobrze? Odpowiedź brzmi – tak!

Jeżeli nie mieścisz się w „normie” wzrostu przewidzianej przez producenta możesz albo zawsze podczas jazdy swoim motocyklem czuć dyskomfort, albo też wziąć sprawy w swoje ręce i skorzystać z szerokiej oferty elementów zmieniających wysokość twojego motocykla, oferowanych przez markę TRW.

Zestawy podwyższające wysokość motocykla

Zestaw unoszący tył zmniejsza rozstaw osi i pomaga dopasować charakterystykę motocykla do indywidualnych preferencji – w zależności od modelu zmiana wysokości może wynieść nawet do 45 mm. Podwyższenie motocykla wcale nie wpływa negatywnie na jego właściwości jezdne, a wręcz pojazd po podniesieniu tyłu zyskuje na poręczności. Większy jest także prześwit w złożeniu, co oznacza jeszcze większą możliwość przechyłu w zakręcie.

Zalety stosowania zestawu:
-zwiększony prześwit
-większa zwrotność i sprawniejsze pokonywanie zakrętów,
-większa przestrzeń dla tylnego koła,
-perfekcyjna i łatwa regulacja charakterystyki trzymania się nawierzchni, według indywidualnych preferencji,
-utrzymanie pełnej długości skoku amortyzatora,
-dynamiczny wygląd motocykla,
-certyfikat zgodności (TÜV)

Zestawy obniżające wysokość motocykla

Zestawy obniżające wysokość motocykla to najskuteczniejszy, najbezpieczniejszy i najtańszy sposób na dostosowanie wysokości motocykla do osób o niższym wzroście. W zależności od modelu zestaw taki pozwoli na przybliżenie pojazdu do ziemi od 20 do nawet 40 mm. Obniżenie motocykla nie tylko ułatwi wsiadanie na niego, ale także podniesie komfort jazdy po mieście, która wymusza częste zatrzymania, podwyższy pewność siebie kierowcy i zredukuje stres towarzyszący każdemu manewrowi na parkingu.

Atuty rozwiązania:
-obniżenie w zależności od modelu od 20 mm do nawet 40 mm (pomiar w pionie do osi tylnej)
-maksymalne bezpieczeństwo manewrowania,
-utrzymanie pełnej długości skoku roboczego amortyzatora
-skuteczność rozwiązania przy niskim koszcie i niewielkim wysiłku
-certyfikat zgodności (TÜV)

Zestawy obniżające i podwyższające TRW są montowane w miejsce fabrycznych elementów układu zawieszenia (dźwigni łączących, rozpórek, płytek trójkątnych, talerzyków sprężyn zwieszenia itd.), oferując najwyższą jakość i trwałość. W zależności od modelu mogą być wycinane laserowo ze stali nierdzewnej wysokiej jakości lub frezowane metodą CNC z aluminium.

Wszystkie zestawy obniżające/podwyższające są opatrzone certyfikatem zgodności (TÜV).

Uwagi montażowe: niektóre z zestawów zmieniających wysokość motocykla wymagają skrócenia stopki bocznej lub demontażu podstawki centralnej. Jeżeli montaż zestawu wymaga rozbiórki tylnego elementu resorująco-tłumiącego, należy wykonać go w wyspecjalizowanym warsztacie.

KOMENTARZE