fbpx
A password will be e-mailed to you.

Wrześniowy numer Świata Motocykli już w kioskach!

Drodzy Czytelnicy!

Sezon wakacyjno-urlopowy jeszcze w pełni, ale my przygotowaliśmy dla Was dawkę absolutnych nowości. Jako jedyna, polska redakcja zostaliśmy zaproszeni na premierę nowej Yamahy Bolt do Los Angeles. Patrząc na ten motocykl słowo „Sportster” ciśnie się samo na usta, a i producent specjalnie nie ukrywa, skąd czerpał inspirację. Czy Sportster „made in Japan” może być konkurencją dla oryginału? Na to pytanie staramy się odpowiedzieć w gorącej relacji z Ameryki.

Kolejnymi, premierowymi motocyklami są odnowione crossówki Kawasaki: KX-F 250 i 450. Wygląda na to, że receptą „zielonych” na walkę z kryzysem i konkurencją jest „ucieczka do przodu”.

Niezbyt często chwalimy się motocyklami zabytkowymi, ale tym razem mamy dla Was prawdziwą sensację! Jako pierwsi dotarliśmy do jedynego, w pełni sprawnego, prototypowego Sokoła 500! Podobno powstały jedynie 3 egzemplarze tego sportowego motocykla. Jeden zaginął, resztki drugiego można oglądać w warszawskim Muzeum Techniki, a jedyny sprawny, będący w prywatnych rękach egzemplarz powrócił właśnie do Polski z USA po wielu latach wygnania. Dla fanów polskiej motoryzacji ten unikatowy materiał z pewnością będzie uzupełnieniem wiedzy o naszej historii.

Specjalnie dla Was udaliśmy się także z Red Bullem do Madrytu, na kolejną eliminację X-Figsters, żeby zdać relację z podniebnych, motocyklowych ekwilibrystyk. Jednym słowem – dla każdego coś miłego, a zawartość tego numeru stanowi zaprzeczenie tezy, że w „sezonie ogórkowym” nic ciekawego się nie dzieje.Miłej lektury!
Lech Potyński

W numerze między innymi:

Aż cztery premiery: XV 950/R, czyli Yamaha Bolt,
Kawasaki KX-F 250 i 450
oraz KTM Duke 390


REKLAMAREKLAMA


Motocykl używany: turystyczny długodystansowiec Kawasaki GTR 1000/1400

Dla miłośników skuterów: Romet Retro 7 w wersji motocyklowej, czyli „stodwudziestkapiątka”

Powrót legendy – Sokół 500RS – jeden z trzech przedwojennych prototypów odpala i jeździ

KOMENTARZE


REKLAMA