fbpx
A password will be e-mailed to you.

Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit potwierdził, że nowy system poboru opłat musi ruszyć do 2018 roku.

W 2018 kończy się umowa z operatorem systemu ViaToll. Ma to być podobno idealny moment na wprowadzenie zmian. Oczywiście mimo wielokrotnych zapowiedzi i podobno podjętych prac nadal nie wiadomo jak finalnie będzie wyglądał system.

Ministerstwo chce by z autostrad zniknęły bramki, w których można dokonać opłat. Najprawdopodobniej do tego jednak nie dojdzie. Na razie bowiem nie ma pomysłu jak chociażby rozliczyć motocykle za przejazd.

Ministerstwo zapowiada także, że nowy system obejmie wszystkie autostrady w tym także te zarządzane przez koncesjonariuszy. Co ciekawe urzędnicy zapowiadają również ujednolicenie stawek za przejazd wszystkimi tego typu drogami w kraju. Jak twierdzą odmienne taryfikatory prowadzone przez poszczególnych administratorów dróg są niepotrzebnym utrudnieniem dla kierowców. Czy może to oznaczać, że na wszystkich autostradach, nie tylko zarządzanych przez GDDKiA, zobaczymy w końcu rozróżnienie stawek dla samochodów i motocykli?

KOMENTARZE