fbpx
A password will be e-mailed to you.

Lekki, szybki, doskonały do beztroskiej zabawy, a przede wszystkim zwinny i rzucający się w oczy! Street Triple zawsze był motocyklem, który mocno wpływał na wyobraźnie motocyklistów i dawał poczucie wolności, jakkolwiek górnolotnie to brzmi. A nawet jeśli nigdy nie jechałeś tym modelem, to pewnie przyznasz, że Street już od początku swojej sprzedaży (rok 2007), zawsze zwracał na siebie uwagę.

Bez wątpienia wpływ na to miał wygląd, ale przede wszystkim silnik, który w tamtych latach nie był oczywistym rozwiązaniem dla konkurencji. Sama jednostka napędowa w ciągu tych wszystkich lat przepoczwarzyła się z silnika o pojemności 675 cm3, aż do 765 cm3 (2017 rok). Za każdym razem Triple był ciekawą, mocno wybajerzoną opcją motocykla uniwersalnego, z dużymi możliwościami sportowymi.


REKLAMA

Znaczny wzrost wydajności – większa moc, większy moment obrotowy

Jednostka napędowa Street Triple RS spełnia oczywiście wyśrubowane normy emisji spalin Euro 5. Jeżeli obawiacie się, że przez nią moc będzie niższa, to uspokojamay. RS nadal napędza trzycylindrowy silnik o pojemności 765 cm3, który nadal generuje 123 KM, ale dostał dodatkowe 2 Nm i teraz jest ich 79. Ważniejsze jednak jest to, że o 9% podniesiono moc i moment w zakresie średnich obrotów. Już wcześniej było fantastycznie, więc nie możemy się doczekać, żeby sprawdzić jak będzie napędzał się Street A.D 2020

New Street Triple RS

Poprawę charakterystyki zawdzięczamy przede wszystkim zmodyfikowanemu układowi rozrządu (krzywki zaworowe zostały przeprojektowane), co przekłada się na zwiększenie wydajności silnika w średnim zakresie obrotów.  Zmieniono również proces powstawania wału korbowego oraz sprzęgła. Teraz obróbka materiału jest bardziej precyzyjna, a to finalnie ma się przekładać na lepsze pasowanie, obniżenie bezwładności i zmniejszenie masy silnika

Czyste brzmienie. Jak za dawnych czasów?

Zmieniono również sterowanie przepustnicą. Od teraz będzie ono o 7 % bardziej responsywne. Według producenta zapewni to zauważalną różnicę reakcji na ruch manetką gazu. Street Triple 2020 otrzymał również nowy układ wydechowy i podwójny układ katalizatorów. Trzeba przyznać, że wygląda całkiem ok jak na wydechy motocyklowe naszych czasów. Producent zarzeka się też, że będzie brzmieć tak jak powinien brzmieć motocykl, a to za sprawą udoskonalenia układu… dolotowego. Silnik będzie miał bardziej wyrazisty i czysty dźwięk. Cokolwiek to oznacza…

New Street Triple RS

Poza tym sam tłumik również został przeprojektowany. Znajdziemy w nim wykończenie z włókna węglowego z logo Triumph. Wygląda obłędnie!

Na wspomnienie zasługuje zawieszenie: nowy Triple otrzymał całkowicie regulowany przedni zawias Showa o średnicy 41 mm i skoku 115 mm. Z tyłu zaś znajdziemy amor Öhlinsa STX40 ze skokiem 131 mm. Poza tym sprzęt wyposażony jest w charakterystyczny wahacz Gullwing, który zapewnia dużą sztywności. W skrócie: sprzęt jest bardziej stabilny przy wyższych prędkościach.

Niezastąpione Brembo

Za wyhamowanie tego golasa odpowiadać będzie układ monoblock Brembo, o znanym numerze M50. To gwarancja siły hamowania i czucia układu hamulcowego. Jeżeli jesteśmy przy trakcji, to nie możemy zapomnieć o kapciach.


REKLAMAREKLAMA


New Street Triple RS

Tutaj na pierwszy montaż polecą Diablo Supercorsy SP v3, oczywiście najnowszej generacji, więc czy na drodze czy na torze (ze zdrowym podejściem) będzie można całkiem fajnie polatać!

Wygląd to podstawa

Agresja. Tak w skrócie możemy określić nowy wygląd Street Triple RS. Motocykl otrzymał nowe reflektory LED – te są bardziej załamane i bardziej kanciaste. Również światła to jazdy dziennej otrzymały bardziej agresywny wygląd. Poza tymi może wydawać się kosmetycznymi zmianami, motocykl otrzymał zupełnie nowe nadwozie, które również jest bardziej… kanciaste, agresywne i sportowe w swojej prostocie. Nowa szczątkowa owiewka oraz wlot powietrza są bardziej wyraźne.

New Street Triple RS

Street Triple RS jest prezentowany w pakiecie prasowym w dwóch wariantach kolorystycznych: matowej czerni z aluminiowymi (srebrnymi) wykończeniami oraz w kolorze srebrnym z czerwonymi elementami. Obie opcje obejmują ręcznie malowane akcenty na kołach i obie wyposażone są w ramę pomocniczą w kolorze srebrnego aluminium.

Galeria zdjęć


Marka Triumph powstała w roku 1902 i obecnie produkuje jedne z najlepiej sprzedających się motocykli w Europie. W 2017 producent świętował 115 lat produkcji motocykl. Przez blisko trzydzieści lat Triumph Motorcycles miała swoją siedzibę w Hinckley w Leicestershire. Obecnie marka dostarcza silniki do motocykli wyścigowych serii Moto2.

Konstruując około 65 000 motocykli rocznie, Triumph jest największym brytyjskim producentem motocykli i ma około 650 dealerów na całym świecie.

KOMENTARZE

REKLAMA