fbpx

Wiemy jak bardzo lubicie czytać niezwykłe historie, więc poznacie ich wiele w numerze 01.2019!
Już okładka sugeruje, że w środku magazynu spotkacie ludzi, którzy zimy się nie boją. Może dzięki praktycznym poradom zdecydujecie się na przerwanie snu swoich maszyn? Nie zabrakło też materiałów pobudzających wyobraźnię przed nadchodzącym sezonem. Sprawdźcie, co na Was czeka, zapraszamy do lektury!

Świat Motocyklistów – Piotr Głowacki

Przygotowaliśmy dla Was nowy, wyjątkowy dział! W „Świecie Motocyklistów” będziemy opisywali niezwykłe osoby, które realizują swoją pasję na przeróżne sposoby. Na pierwszy ogień idzie wzruszająca historia Piotra, który na swoim „Papaku” (Gilera Runner 50) wyruszył na ratunek koledze w potrzebie. Bez prawa jazdy, bez doświadczenia i bez jakiejkolwiek pomocy udał się z Polski na Kretę! Okazało się, że to był dopiero początek jego przygody…

Świat Motocyklistów - Piotr Głowacki

W pogoni za mrozem

Wyjątkowy wywiad z wyjątkowo upartym motocyklistą. Marek Suslik kocha zimową jazdę motocyklem tak bardzo, że w zeszłym roku na zlot Elefantentreffen w Niemczech pojechał przez przylądek Nordkapp… Po zdobyciu najdalej wysuniętej na północ części Europy Marek planuje kolejną wyprawę. Tym razem kieruje się do stolicy zimna, czyli rosyjskiego Irkcucka. Przeczytajcie, co go do tego skłania i jak planuje jechać na motocyklu przy -60 stopniach Celsjusza.

W pogoni za mrozem

Innowacyjne crossowe Yamahy

Najszybciej na motocykle w sezonie 2019 wskoczą fani jazdy terenowej. Jak tylko śniegi stopnieją tory motocrossowe wrócą do życia. Niewykluczone, że spotkacie tam zawodników na nowych YZ 250F. Yamaha przyciąga do siebie kolejnych postacie z Mistrzostw Polski, a jedną z nich jest Karol Kruszyński. Dowiedzcie się, co takiego jest w „niebieskich” maszynach, że tak wielu chce na nich jeździ

Innowacyjne crossowe Yamahy

Towarzyskie motocykle

Przetestowaliśmy dla Was jedne z najbardziej sympatycznych maszyn dostępnych na rynku. Zarówno Honda CB300R, Husqvarna Vitpilen 401, jak i Benelli Leoncino mają przede wszystkim dawać radość z jazdy po mieście. Te motocykle przyciągają do siebie nie tylko świetną stylistyką i niewygórowaną ceną. Każdy z nich ma unikalny charakter. Po lekturze będziecie wiedzieli co wybrać dla siebie, bądź co polecić komuś bliskiemu.

Towarzyskie motocykle

Romans sztuki z osiągami

Smok po raz kolejny udowadnia, że maszyny customowe nie są tylko obiektami sztuki wizualnej. Autor bloga RideToBe.com przedstawia Wam Walta Siegla, który jest oddanym fanem motocykli Ducati. Stworzył zjawiskowe maszyny, które od aparycji lepsze mają tylko osiągi! Jego motocykle są ekstremalnie odchudzone i korzystają z części zarezerwowanych dla topowych motocykli wyścigowych. Musicie je poznać!

Romans sztuki z osiągami

Pozory prostoty

Po raz kolejny zwróciliśmy uwagę na „czarny sport”. Tym razem Tomek wybrał się do warsztatu jednego z czołowych tunerów silników żużlowych. Okazuje się, że maszyny do wyścigów po owalu są ekstremalnie skomplikowane, a diabeł tkwi w szczegółach wyrażonych ułamkach milimetrów. Z jednego cylindra o pojemności 500ccm osiągają nawet 80 koni mechanicznych!

Pozory prostoty

Zuchwała wyprawa!

Ponownie pokazujemy ludzi, którzy lubują się w turystyce rozrywkowej. Bo jakżeby inaczej określić wyjazd z centralnej Polski nad morze na Komarach? Warto przekonać się, że jazda na zabytkowych polskich motocyklach wciąż potrafi dać ogrom radości, w szczególności, gdy podróżujesz z przyjaciółmi!

Zuchwała wyprawa!

Niekończąca się przygoda

Witold Palak wraz z Dorotą Wójcikowską od 2014 roku podróżują po Indiach na kultowym Royal Enfieldzie. Gdy już mieli kończyć wyprawę stwierdzili, że im mało i postanowili objechać Indie po linii brzegowej! Ich wyprawa jest bogata w kulturowe zaskoczenia i dokładne opisy hinduskiej rzeczywistości. Warto sięgnąć po Świat Motocykli!

Niekończąca się przygoda

Świat Motocykli dostępny w najlepszych punktach sprzedaży:

 

Zamówienie prenumeraty: sklep.swiatmotocykli.pl

KOMENTARZE