fbpx
A password will be e-mailed to you.

Już widzieliśmy nowy koncept motocykla BMW Roadster! Podczas ekskluzywnego konkursu elegancji w Como (Concorso de Leganza Como) mieliśmy okazję dotknąć, posłuchać i zobaczyć w akcji najnowsze cacko inżynierów od niebieskiego śmigiełka.

Konkurs elegancji samochodów w Como jest najstarszą tego typu imprezą na świecie, rozgrywanym od 1929 roku nieprzerwanie w tym samym miejscu w Ville d’Este. Od czterech lata uczestniczą w nim także motocykle. Gromadzi on najpoważniejszych kolekcjonerów i znawców motoryzacji z całego świata. W tym roku obchodzono tam także 110 rocznicę powstania Rolls-Royce’a oraz 100 rocznicę Maseratti. Było naprawdę grubo!

Nie można się więc dziwić, że i BMW potraktowało tę imprezę bardzo poważnie, wystawiając oprócz wielu ciekawych maszyn także swoje koncepty – samochód Mini Superleggera oraz motocykl Roadster. Ta maszyna nie jest tylko wydumką stylistów – jeździ, świeci i skręca, chociaż, jak mówią chłopaki z BMW, jeżeli wejdzie do seryjnej produkcji, to nie wcześniej niż za 5 lat.

Oprócz tego podziwiać można było kilkadziesiąt zabytkowych i klasycznych motocykli, unikatowych w skali światowej. Od przedpotopowego Wanderera, przez sidecary, sportowe terenówki z lat 50., na japońskich klasykach kończąc. A wszystko to w otoczeniu najpiękniejszych Bugatti, Maserati, Rollsów, Ferrari i Lamborghini. Nie bardzo było wiadomo gdzie skupiać wzrok!

Advertisement

Teraz na zachętę prezentujemy galerię zdjęć, a szerszy materiał z imprezy będzie publikowany w 8 numerze Świata Motocykli.

KOMENTARZE

Advertisement