fbpx
A password will be e-mailed to you.

Nowa wersja turystycznego cruisera Road Glide pojawiła się w ofercie Harleya-Davidsona.

Katalog motocykli Harrleya-Davidsona należących do Projektu Rushmore powiększył się o Road Glide. Od nowych owiewek po system GPS z dotykowym ekranem, a do tego budzący respekt wygląd – takiej maszyny jeszcze nie widzieliście – podkreśla producent.

Co nowego w nowym Harleyu? Zacznijmy od nowego kształtu kierownicy. MAnetki są teraz o 5 i pół cala bliżej kierowcy, co ma zapewnić komfortowe podróżowanie bez pochylania się, w wygodnej pozycji, niezależnie od wzrostu.

Komfort mają polepszać również na nowo opracowane owiewki, poddane próbom w tunelu aerodynamicznym i w testach drogowych. Harley-Davidson zapewnia, że w całej historii motocykli nie było tak doskonałych owiewek. Zostały wyposażone w trzy specjalne otwory wentylacyjne, które zamykają się i otwierają, żeby zrównoważyć ciśnienie przed i za przednią szybą.

Road Glide został wyposażony w nowy podwójny LEDowy reflektor Daymaker. Według producenta daje on 85% więcej światła rozproszonego i 5% więcej skupionego, gdy włączone są światła mijania, a 35% więcej rozproszonego i 45% więcej skupionego ze świateł długich.

Opcjonalnie w Road Glide, a standardowo w Road Glide Special Harley montuje 6,5-calowy dotykowy wyświetlacz komputera pokładowego i GPS.

Standardowo w wersji Special otrzymamy też hamulce z ABS i z systemem elektronicznego sterowania siła hamowania obu kół jednocześnie.

KOMENTARZE