fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kolejny producent przedstawił swoje nowości na nadchodzący sezon. Oczywiście nie zabrakło 125-tek, są też jednak klasyki z silnikami 250 ccm i 400 ccm oraz lekki motocykl typu Adventure.

Romet RCR 125

Romet nie zapomniał oczywiście o szalenie popularnych maszynach klasy 125 ccm. RCR 125 to cruiser dla osób bez motocyklowego prawa jazdy. Linie maszyny są przyjemne i na pewno mogą się podobać.

Motocykl napędza dwucylindrowy, rzędowy silnik. Serce generuje około 11 KM. Warto wspomnieć, że na pokładzie mamy tarczowe hamulce. Z przodu znajdują się dwie tarcze. Wydaje się zatem, że na hamowanie tego pojazdu nie będziemy narzekać. Do tego widelec USD i ledowe oświetlenie.

Fot. Romet

Fot. Romet

 

Romet RX Street i RX Tour 125

Te maszyny Romet reklamuje jako ?niezawodne, niedrogie i nowoczesne?. Oba motocykle napędza ten sam silnik – OHV o pojemności 125 ccm z wałkiem wyrównoważającym. Kierowca będzie miał do dyspozycji 15 KM. Za zatrzymanie odpowiada stały w takich wypadkach zestaw: tarcza – bęben.

Modele Street i Tour różnią się detalami. Pierwszy jest miejskim nakedem z aluminiowymi felgami. W drugim natomiast znajdziecie szprychowe koła i wyższy błotnik, co ma nawiązywać do jednośladów enduro.

Fot. Romet

Fot. Romet

 

Romet Z-One T i Z-One S 125

To jeden motocykl w dwóch wersjach. Możecie wybierać między nakedem, a modelem z małą, przednią owiewką. Oba motocykle na pewno świetnie poradzą sobie w mieście. Kompaktowa, wąska konstrukcja sprzyja łatwemu przeciskaniu się w korku.

Obie maszyny napędza taka sama jednostka – jednocylindrowa o pojemności 125 ccm generująca około 11 KM.

Na pokładach mamy tarczowe hamulce na obu osiach. Warto wspomnieć, że w wersji S znajdziecie zawieszenie USD.

Fot. Romet

Fot. Romet

 

Romet ADV 250

Ten motocykl to lekka maszyna typu Adventure, która na pewno przypadnie do gustu motocyklowym turystom. Jednoślad wyróżnia się bardzo ciekawym i nowoczesnym wyglądem. Poza tym na pokładzie znajdziecie wszystko czego możecie potrzebować podczas dłuższej podróży. Wygodna kanapa, komfortowa pozycja za sterami oraz dynamiczny silnik generujący 25 KM i 22 Nm. Jak twierdzi producent spalanie plasuje się na poziomie około 3 litrów.

Oprócz tego Romet zadbało o gotowe systemy doposażenia turystycznego.

Fot. Romet

Fot. Romet

 

Romet SCMB 250

To propozycja dla lubiących stylowe motocykle. SCMB napędzany jest widlastym silnikiem o pojemności 250 ccm zasilanym wtryskiem paliwa. Jednostka generuje około 17 KM i 19,5 Nm.

W tym motocyklu jednak najbardziej liczy się wygląd. Oldschoolowy styl świetnie wpasowuje się w panującą ostatnio modę. Do tego oświetlenie LED, ciekawe malowani i.. czy to będzie przepis na sukces Rometa w 2016?

Romet Classic 400

Ten model to ukłon w stronę klasyki. Motocykl można nawet wyposażyć w wózek boczny. Sercem maszyny jest chłodzony olejem i powietrzem silnik o pojemności 400 ccm. Kierowca dostaje do dyspozycji około 26 KM. Jak podaje producent klasyka rozpędzicie maksymalnie do jakiś 150 km/h.

Na przednim kole znajdziecie tarczowy hamulec, z tyłu jest bęben. Rozwiązanie klasyczne, ale czy wystarczające?

Fot. Romet

Fot. Romet

 

KOMENTARZE