fbpx
A password will be e-mailed to you.

Już tylko trzy dni dzielą nas od Salonu Motocyklowego poznańskich targów Motor Show. W tym roku jedną z atrakcji będzie prezentacja wielu nowych modeli Harley-Davidson.

Już od 5 kwietnia na jeszcze większym niż przed rokiem stoisku Harley-Davidson pokaże szerokiej publiczności m.in. nowy model 2013 Softail Deluxe. Firma oferuje klientom m.in. lakier brokatowy Hard Candy Custom zawierający duże płatki metalu, co przypomina kultową stylistykę motocykli z lat 70. Pełne błotniki modelu Softail Deluxe zaprojektowano w stylu retro: mają długie linie i chromowane końcówki, a na każdym z nich widnieje napis Deluxe.

Harley Softail Deluxe ma szeroki przedni widelec i imponujący 7-calowy, kulisty reflektor przedni. Opony o białych ściankach nadają mu wygląd retro z lat 50. XX wieku. Maszyna jest napędzana potężnym, chłodzonym powietrzem silnikiem Twin Cam 103 z sześciobiegową przekładnią Cruise Drive.

Harley-Davidson zaprezentuje w Poznaniu również VRSCDX Night Rod Special. Ten mocny cruiser ma ergonomicznie ukształtowaną kierownicę wyścigową o małym pochyleniu, która sprawia, że kierowca przyjmuje podczas jazdy agresywną, ale komfortową pozycję. Została zaprojektowana w celu zapewnienia większego komfortu, lepszych osiągów i łatwiejszego prowadzenia. Wydech we wspomnianym modelu jest wyposażony w dwa tłumiki z czarnymi końcówkami. Układ wydechowy tej maszyny dowodzi, że można pogodzić technologię z estetycznym wyglądem. Oprócz ładnego wydechu Harley Night Rod Special VRSCDX ma także bardzo szeroką oponę tylną, taką, jaka powinna się znajdować z tyłu mocnego motocykla typu cruiser.

Harley-Davidson XL883N Sportster Iron 833 to znów świetny motocykl na początek przygody z maszynami typu custom. Jest wyposażony w silnik 883 ccm, chłodzony powietrzem, podcięte błotniki i zbiornik paliwa w kształcie orzecha ziemnego.

Na stoisku Harley’a w Poznaniu zobaczymy także model 2013 dyna FXDB limited wyposażony w silnik o pojemności blisko 1700 ccm. Jest to wersja limitowana, w specjalnym lakierowaniu big blue pearl, na felgach z czerwonymi obręczami, odpowiadający stylowi typu bobber. 6-stopniowa skrzynia biegów, system ABS, komputer pokładowy oraz wiele innych czynników świadczy o uniwersalnym przeznaczeniu tego motocykla.

Advertisement

Harley-Davidson zapowiada także swoją prezentację podczas prestiżowego wieczoru VIP NIGHT. Pokaże tam wyjątkowy motocykl V-Rod Muscle 2013. Jest to maszyna typu power cruiser, zbudowana w agresywnym, muskularnym stylu dla podkreślenia osiągów. Prędkość 100km/h motocykl osiąga w zaledwie 3 sekundy. Prędkość maksymalna to aż 240 km/h. Ciekawostką jest, że silnik o nazwie Revolution konstruowany był w ścisłej współpracy z inżynierami Posche. Jest to jedyny silnik Harleya chłodzony cieczą.

Poznański Motor Show startuje 4 kwietnia, który jest dniem dla mediów i biznesu. Organizatorzy targów zapraszają publiczność od piątku do niedzieli (5-7 kwietnia). Na teren targów można wejść już od godziny 10. Bilety na targi Motor Show są dostępne w cenie 17 zł już teraz, za pośrednictwem serwisu internetowego Ticketpro.pl (do 25 marca) oraz w sieci sklepów Empik, Saturn i Media Markt (do 4 kwietnia). Bilety, jak co roku, można nabyć również w kasach MTP, czynnych w godzinach od 9.30 do 18.30 w trakcie targów.

Więcej informacji: www.MotorShow.pl

KOMENTARZE