fbpx
A password will be e-mailed to you.

Oto kolejna, piąta już bolońska premiera na sezon 2023. W dzisiejszym odcinku serii Ducati World Premiere poznaliśmy dwa nowe wcielenia Streetfightera – modele V4 i V4 SP2. Główne zmiany zaszły w podwoziu i elektronice, która teraz pozwala uwolnić pełny potencjał silnika Desmosedici Stradale.

Streetfightera V4, czyli powernakeda ściśle powiązanego ze sportową ikoną – Panigale V4 – zaprezentowano w 202 roku. Z miejsca stał się jednym z największych hitów sprzedażowych włoskiej marki, bo trafił prosto w serca prawdziwych Ducatisti. Piękny, dziki, bezkompromisowy, a przy tym wciąż przydatny na ulicy! 

Tegoroczne Streetfightery V4 wciąż podążają ścieżką wydeptaną przez sportowego kuzyna. Napędzająca je jednostka Desmosedici Stradale dysponuje mocą 208 KM, a teraz otrzymała znane z Panigale V4 i V4 S cztery tryby mocy: Full, High, Medium i Low. Tryb pełnej mocy pozwala silnikowi wyrazić swój pełny potencjał za pomocą krzywych momentu obrotowego bez filtrów elektronicznych, z wyjątkiem pierwszego biegu. Dla trybów High i Medium Power opracowano nowy system zarządzania mapą Ride by Wire z dedykowaną kalibracją dla każdego z sześciu biegów.

Z kolei tryb Low, przeznaczony do jazdy po nawierzchniach o niskiej przyczepności, ogranicza maksymalną moc do 165 KM i oferuje wyjątkowo kontrolowaną reakcję przepustnicy. Wprowadzono również zupełnie nowy tryb jazdy Wet, aby jazda była jeszcze bezpieczniejsza na mokrych nawierzchniach. 

Nowy Streetfighter V4 jest standardowo dostarczany w konfiguracji jednoosobowej, co podkreśla jego sportowy charakter. Nabywca otrzymuje również siodło i podnóżki pasażera, które może w razie zainstalować. Nowością jest agresywne malowanie Grey Nero, będące udaną grą różnych odcieni szarości i czerni, które podkreśla również zastosowane w tym motocyklu komponenty techniczne. 

SP2 – nie da się lepiej

Specjalna wersja Streetfighter V4 SP2 jest oferowana w ekskluzywnych barwach „Winter Test”. Malowanie zostało zaprojektowane przez Centro Stile Ducati, czerpiąc inspirację z motocykli Ducati Corse używanych podczas przedsezonowych testów mistrzostw MotoGP i WorldSBK. Matowa czerń w połączeniu z matowym wykończeniem karbonowym felg i błotników kontrastuje z jaskrawoczerwonymi akcentami i blaskiem zbiornika ze szczotkowanego aluminium.Pięcioramienne obręcze z włókna węglowego są o 1,4 kg lżejsze niż te z kutego aluminium zamontowane w Streetfighterze V4 S. Redukują moment bezwładności o 26% z przodu i 46% z tyłu, dzięki czemu motocykl jest znacznie zwinniejszy i lżejszy podczas zmiany kierunku. Zaciski hamulcowe Brembo Stylema R gwarantują wysoką siłę hamowania, a także wyjątkowo stałą wydajność nawet w przypadku długotrwałego użytkowania na torze.W Streetfighter V4 SP2 jednostka Desmosedici Stradale jest wyposażona w suche sprzęgło STM-EVO SBK, które poprawia skuteczność podczas sesji torowych i jazdy na limicie. Skuteczność i pewność jazdy gwarantuje też zawieszenie Öhlins ze sprężynami i hydrauliką identycznymi jak w Panigale V4.

Wyposażenie uzupełniają regulowane podnóżki aluminiowe, które umożliwiają prowadzącemu znalezienie optymalnej pozycji, przedni błotnik z włókna węglowego oraz akcesoria przydatne na torze, takie jak otwarte sprzęgło z karbonową osłoną, czy zaślepki do demontażu lusterek i uchwytu tablicy rejestracyjnej.

Więcej informacji o motocyklach Ducati znajdziecie w salonach oraz na stronie www.ducatipolska.pl

 

KOMENTARZE