fbpx

Kawasaki nie wytrzymało z odsłonięciem wszystkich swoich asów na sezon 2020 do targów EICMA 2019 i w Mediolanie do pokazanego wcześniej ZH2R, dołączyły odświeżone Z650 i Z900.

W tym roku największą zieloną bombą było naturalnie zaprezentowanie modelu ZH2R na targach Tokio Motor Show, ale i na EICMA 2019 Kawasaki przygotowało kilka odświeżonych nowości na sezon 2020.

Obok najpotężniejszego zielonego Nakeda o mocy 197 KM i to wspomaganego kompresorem, pojawiły się mniejsze, ale równie ciekawe i liczące nawet na większą sprzedaż za sprawą hardkorowej głowy rodziny – Z650 oraz Z900.

Mniejszy i zwinniejszy Z650 i Z650 ABS

Mniejszy z nakedów doczekał się niewielkich ale konkretnych zmian i tak Z650 otrzymał: nową lampę LED, nowe opony Dunlop Sportmax Roadsport 2 oraz jeszcze agresywniejszą stylistykę, żeby adekwatnie wpisywać się do zielonej rodziny nakedów. Podobnie jak model Z900 doczekał się również nowego kolorowego wyświetlacza TFT.

Mimo, że podwozie i silnik pozostały praktycznie niezmienione względem modelu 2019 to nadal mają być przyjazne dla użytkownika i niezwykle łatwe w prowadzeniu. Przednie zawieszenie to nadal klasyczna konstrukcja bez regulacji, ale za wytrącanie prędkości odpowiadają dwa zaciski przekazujące siłę tarcia na dwie 300mm tarcze hamulcowe. Elastyczny, dwucylindrowy silnik jeszcze lepiej będzie oddawać moc w średnim zakresie obrotów przez co ma sprawiać najlepszą zabawę w mieście oraz podczas niedalekich, weekendowych wypadów. Model Z650 dostępny będzie również w wersji ABS.

Z900 większy i bardziej zmieniony!

Większy z nakedów – Z900 doczekał się już konkretniejszych zmian i może się pochwalić wzmocnioną, a co za tym idzie sztywniejszą ramą, poprawionym settingiem przedniego i tylnego zawieszenia, które ma lepiej współpracować z nową konstrukcją. Kolorowy wyświetlacz TFT ma możliwość połączenia się przez Bluetooth z telefonem poprzez odcisk palca kierowcy. Jak można było się spodziewać Z900 został ponownie trochę skastrowany przez normy emisji spalin, ale dostał pełne oświetlenie LED i również wyjeżdża z fabryki na nowych Dunlopach Sportmax Roadsport 2. Co ciekawe, model Z900 dostępny będzie również w wersji dużo słabszej, ale łapiącej się na prawo jazdy kategorii A2.

KOMENTARZE