fbpx
A password will be e-mailed to you.

W malowniczych Górach Sowich odbędzie się nowa impreza dla miłośników off-roadu. Wyczynowe Mistrzostwa Off-Road 4×4 zaplanowano na weekend 13-14 czerwca w Dzikowcu i okolicach Walimia i Jugowa.

Wyczynowe Mistrzostwa Off-Road 4×4 to wspólna inicjatywa firmy Euroforum, organizującej rajd Poland Trophy i wiele innych off-roadowych imprez, oraz Stowarzyszenia Form Alternatywnych Rozdroże, które przeprowadza m.in. Sowiogórskie Mistrzostwa Off-Road.

Połączenie doświadczenia tych organizatorów pozwoliło opracować formułę nowego rajdu. Miejscem akcji będzie tor off-roadowy w Dzikowcu oraz trasy w Górach Sowich, w okolicach Walimia i Jugowa.

Rajd będzie miał formułę pieczątkową. Na liczącej kilkadziesiąt kilometrów trasie, którą zawodnicy będą pokonywać według roadbooka, rozmieszczone będą sekcje z pieczątkami. Każda będzie składać się z około 10 stempli. Dla każdej z klas wyznaczone będą inne sekcje, tak by poziom trudności dopasowany był do odpowiedniej klasy. Trasa będzie miała charakter przeprawowy.

Rywalizacja będzie toczyć się w pięciu klasach – jednej quadowej i czterech samochodowych: Turystyk, Wyczyn, Extrem Elektryk i Extrem Mechanik. Dwie pierwsze klasy przeznaczone są dla samochodów seryjnych z niewielkimi modyfikacjami. W klasie Wyczyn nie będzie możliwe stosowanie wyciągarek. Klasy Extrem przeznaczone są już dla cięższego sprzętu – w klasie Mechanik dozwolone są wyciągarki mechaniczne, w klasie Elektryk można stosować tylko wyciągarki elektryczne.

Rajd rozpocznie się w piątek wieczorem od nocnego etapu na torze. Drugiego dnia zawodnicy pokonają ok 40-kilometrową trasę przez okoliczne góry. Wygra załoga, która zbierze najwięcej pieczątek. Po zawodach organizatorzy wręczą zwycięzcom atrakcyjne nagrody a później wszyscy będą bawić się do rana na imprezie integracyjnej.

Więcej informacji na stronie internetowej www.wyczyn4x4.pl

KOMENTARZE