fbpx
A password will be e-mailed to you.

Jeśli zbierzemy cechy idealnego pojazdu do poruszania się i załatwiania spraw na mieście, wyjdzie nam duży skuter z mocnym ale ekonomicznym silnikiem, płaską podłogą i dużymi kołami. Dokładnie taki jak najnowsza generacja Hondy SH, tym razem z oznaczeniem 350i. 

Dlaczego skuter? Ponieważ dobrze chroni przed warunkami zewnętrznymi i pozwala na jazdę w codziennych ubraniach, jest smukły i świetnie czuje się w korkach, a ponadto ma bezstopniową skrzynię biegów. Dlaczego z mocną jednostką? Ponieważ poruszając się po mieście jeździmy również fragmentami autostradowych obwodnic. Mocy nigdy dość! Dlaczego z płaską podłogą, bez centralnego tunelu? Ponieważ można na niej postawić plecak czy zakupy (nawet zgrzewkę wody!) i w połączeniu ze schowkiem pod siodłem i centralnym kufrem cieszyć się ogromnym potencjałem przewozowym. A dlaczego duże koła? Ponieważ takie najlepiej radzą sobie z dziurami, studzienkami i podjazdami pod krawężniki. 

Wie o tym Honda, wiedzą jej klienci i dlatego skutery z rodziny SH od lat doskonale sprzedają się na całym świecie. Jej największy przedstawiciel, model 300i, właśnie doczekał się następcy. Nowa Honda SH 350i napędzana jest powiększonym do 330 ccm jednocylindrowym silnikiem, który spełniając normy Euro 5 generuje aż 29,2 KM mocy i 32 Nm momentu obrotowego. Pozostaje przy tym bardzo ekonomiczny – zużywa niewiele ponad 3 litry benzyny na 100 km, a ponad 9-litrowy zbiornik zapewnia ok. 270 km zasięgu na jednym tankowaniu. Zachowano również oczywiście sprawne podwozie z 16-calowymi kołami i hamulcami z ABS. 

SH350i posiada praktyczną płaską podłogę, a jego kanapa znajduje się na przystępnej wysokości 805 mm, czyli tylko 5 mm wyżej niż w modelach SH125 i 150. W schowku pod siedzeniem umieszczono gniazdo USB do ładowania urządzeń mobilnych. Skuter wyposażony jest w bezkluczykowy system Smart Key, który nie tylko uruchamia zapłon, ale też bez użycia klucza otwiera i zamyka opcjonalny centralny kufer. Kierowca ma przed sobą kokpit z dużym w pełni elektronicznym wyświetlaczem LCD.

Typowo miejski i użytkowy charakter Hondy SH350i nie oznacza, że jest to maszyna stylistycznie nudna. W kolejnej generacji projektanci zadbali o współczesną, dynamiczną linię. Dodatkowo w roku modelowym 2022 do czterech klasycznych wersji wykończenia (Pearl Cool White, Mat Carnelian Red Metallic, Mat Ruthenium Silver Metallic, Black) dołączyły dwa warianty „Sporty Edition”. Oprócz specjalnego malowania (Pearl Falcon Grey lub Mat Blacky Gray Metallic) charakteryzują się one matowo-szarymi felgami, obniżonym widelcem, tylnym bagażnikiem i osłoną silnika, czerwonymi przeszyciami na siedzeniach, czerwonymi i szarymi paskami na kołach oraz czerwonymi logo – Hondy z przodu i SH na bokach. 

Więcej informacji o SH350i i pozostałych modelach Hondy znajdziecie u dealerów oraz na stronie www.honda.pl

 

KOMENTARZE