fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tak, to nie pomyłka. Honda w ten sposób przedstawia swój nowy skuter Forza 125. To kolejna propozycja również dla kierowców z prawem jazdy kat. B.

Ten skuter został zaprojektowany tak, by utrzymać „doskonałą równowagę między autostradowymi osiągami a miejską zwinnością” – głosi komunikat prasowy. Pamiętajmy, że w Japonii na autostradach obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h. Jednak z drugiej strony ten sam komunikat głosi, że Honda Forza 125 została zaprojektowana specjalnie na rynek europejski i ma dać z siebie maksimum tego, co może zaoferować skuter klasy 125.

Honda Forza 125 to zupełnie nowy projekt. Ma nowoczesny, dynamiczny i agresywny wygląd, który podkreśla jej sportowy charakter. Zadbano o ergonomię i wygodę zarówno kierowcy, jak i pasażera – na wyprofilowanej kanapie ma się znaleźć dość miejsca dla dwóch dorosłych osób. Siedzenie kierowcy umieszczono na wygodnej wysokości 780 mm. Szybę można regulować w dość szerokim zakresie tak, by dostosować ją do warunków jazdy w mieście i na szosie.

W schowku pod kanapą Hondy Forza 125 jest miejsce na dwa kaski integralne. Z przodu mamy schowek na rękawice wyposażony również w gniazdo 12 V pozwalające na ładowanie urządzeń elektronicznych. Jest również miejsce na małą plastikową butelkę z wodą. Możliwości bagażowe można powiększyć, dokupując akcesoryjny kufer centralny zaprojektowany specjalnie do tego modelu.

Oświetlenie oparto na LEDach, w tym również podwójny przedni reflektor. Nowoczesny zestaw wskaźników LCD umieszczono dość wysoko, żeby ułatwić obserwację wskazań podczas jazdy.

Honda Forza 125 porusza się na dużych aluminiowych kołach, przednim 15-, tylnym 14-calowym. Oba wyposażono w hamulce tarczowe. ABS w opcji.

Czterozaworowy, chłodzony wodą silnik dostarcza 10,5 kW mocy przy 8750 obr./min. Również maksymalny moment obrotowy 12 Nm przy 8250 obr./min. sprawi, że skuter powinien bardzo dobrze reagować na dodanie gazu. Honda podkreśla, że będzie sobie dobrze radził zarówno przy prędkościach w ruchu miejskim, jak i powyżej 90 km/h na szosie. W silniku Hondy Forza 125 zastosowano pakiet nowoczesnych technologii, które mają wpływać pozytywnie na ekonomię jazdy oraz na komfort poprzez obniżenie poziomu wibracji. Zużycie paliwa ma wynosić nieco ponad 2 l/100 km.

Bardzo chętnie przetestujemy Hondę Forza 125, zwłaszcza żeby sprawdzić jej autostradowe umiejętności.

KOMENTARZE