fbpx
A password will be e-mailed to you.

Już niebawem Norton zaprezentuje zupełnie nową strategię sprzedaży. Do modeli już produkowanych dołączy model Atlas 650, który dosteny będzie w dwóch wersjach! Co ciekawe oba modele mają być dostępne dla „masowego” klienta. To będzie pierwszy „niedrogi” Norton od wielu, wielu lat!

Nowy Norton jest pierwszym „motocyklem codziennym” w katalogu Nortona od momentu przejęcia firmy przez Stuarta Garnera i odrodzenia się jej w 2008 roku. To świetna informacja dla fanów marki. Dotychczasowe sprzęty wychodzące z warsztatów montażowych marki Norton były zdecydowanie nie na portfel przeciętnego motocyklisty – teraz sytuacja może się zmienić


REKLAMA

Modele, które proponuje producent to motocykle wyposażone w silnik chłodzony cieczą o pojemności 650 cm3 i generujący moc na poziomie 84 Km przy 11 tysiącach obrotów. Jednostka ta będzie zamknięta w stalowej ramie. Norton Atlas 650, bo tak będzie nazywać się nowy model w stanie suchym osiągnie masę na poziomie 178 kg. Przednie zawieszenie otrzymało pełną regulację, a rury mają średnicę 50 mm. Z tyłu znajdziemy amortyzator centralny z regulacją napięcia wstępnego sprężyny.

Atlas 650

Dwa modele – pełna różnorodność

Oba motocykle wyposażono w szprychowane koła w dwóch rozmiarach: inne dla modelu Nomad oraz inne dla modelu Ranger. Model Nomad to sprzęt który zdecydowanie bardziej odnajdzie się na drodze, dlatego na felgach znajdziemy opony Avon Trailrider (110/80 R18 i 180/55 R17), natomiast Ranger, jak przystało na motocykl zawieszony zdecydowanie wyżej, otrzymał gumy Avon Trekrider i przednie koło z obręczą 19-cali. Tylna obręcz w Rangerze jest taka sama jak w modelu Nomad, a więc 17 cali (120/70 R19 i 170/60 R17). Modele Atlas otrzymały 15-litrowy, kompozytowy zbiornik paliwa. Poza tym czterotłoczkowy układ hamulcowy Brembo oparty o dwie tarcze hamulcowe w przedniej osi (320 mm) oraz jedną tarczę hamulcową w osi tylnej (245mm).


REKLAMAREKLAMA


Atlas 650 Ranger

Inne dane jakie znamy już dzisiaj to wysokość siedziska ( 824 mm ) oraz cena. W wersji podstawowej (Nomad) Atlas 650 będzie kosztować 9995 £, a wersji bardziej rozbudowanej (Ranger) jego cena osiągnie 11,995 £. Czy będzie zatem to kwota, która zmniejszy dystans pomiędzy klientem, a marką Norton? Czas pokaże, tymczasem czekamy na premierę tego motocykla, która odbędzie się już w najbliższą sobotę

KOMENTARZE


REKLAMA