fbpx
A password will be e-mailed to you.

Silnik typu bokser od BMW to kwintesencja niepowtarzalnego charakteru, który w modelu R 18 płynie z naprawdę dużej pojemności skokowej. Zobacz, jak prezentuje się nowy cruiser BMW – najpierw u nas, a później w najbliższym salonie.

“Patrz jaki klasyk!”

Przepowiadanie przyszłości to nie nasza specjalność, ale już dziś przewidujemy, że będzie to najczęściej słyszany tekst wśród posiadaczy nowego R 18. Ponadczasowa linia zainspirowana przedwojennym modelem R 5 i minimalistyczna konstrukcja sprawia, że nie będzie można dziwić się takim komentarzom. Zresztą model R 18 to nie pierwszy motocykl, który czerpie wzorce od swoich dużo starszych braci – to jeden z powodów, dla których lubimy gamę BMW.

Na pokładzie nowego cruisera znajdziemy wiele rozwiązań, w których od lat specjalizują się Bawarczycy. Jest to oczywiście silnik typu bokser – po raz pierwszy użyty w motocyklu BMW w 1923 roku – oraz napęd wałem Cardana. Im bliżej poznajemy R 18, tym bardziej jasne jest, że hasło przewodnie “Liczy się dusza” nie zostało przypisane krążownikowi na wyrost.

Potwór, ale oswojony

Patrząc na BMW R 18 trudno nie zwrócić uwagi na wielki, wyeksponowany silnik. Jeśli komuś się udało, zalecamy najbliższą wizytę u okulisty. Serce nowego cruisera to największa i najmocniejsza jednostka jaką kiedykolwiek wyprodukowano w BMW. 1802 ccm pojemności skokowej, 158 Nm momentu obrotowego i 91 KM mocy. Te liczby mówią jasno – trzymaj się, może być ostro!

BMW R18

Bokser BMW R 18 bije mocno, ale kierowca nie powinien się obawiać narowistego charakteru – po jego stronie stoi elektronika. Kontrola trakcji i momentu obrotowego we współpracy ze zintegrowanym systemem ABS gwarantuje bezpieczną jazdę w każdych warunkach. Gdy dodamy do tego elektroniczny wtrysk paliwa, cyfrowy system zarządzania silnikiem BMS-O i manetkę gazu Ride by Wire potwierdzi się, że nowy cruiser BMW to klasyka w nowoczesnym wydaniu, która spełni wymagania współczesnych motocyklistów.

Zakochaj się na żywo

Jesteśmy przyzwyczajeni do zjawiska, że w dzisiejszych czasach prawdziwa miłość może narodzić się przez internet. Świat Motocykli wraz z BMW Motorrad Polska oddaje cześć tradycji (podobnie jak model R 18) i protestuje takiej rzeczywistości! Jeśli chcesz poczuć, czym jest prawdziwa miłość do motocykla wpadnij do najbliższego salonu BMW w dniu 19.09.2020. Zobacz detale przysadzistej sylwetki, poczuj chłód prawdziwej stali i zajmij miejsce za kierownicą – tego nie znajdziesz w internecie, nawet na naszym portalu.
Więcej informacji o modelu R 18 znajdziesz na oficjalnej stronie BMW Motorrad Polska klikając tutaj.

KOMENTARZE