Polska znów gościła zawodników Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie. Zwycięzcą NIGHT of the JUMPs, czwartej rundy rozegranej w gdańskiej Ergo Arenie, został Francuz David Rinaldo.

Polski zawodnik Artur Puzio, który przystąpił do zawodów z dziką kartą, odpadł w eliminacjach zajmując 12 miejsce. Do finału nie zakwalifikowali się również m.in. dwaj znakomici Hiszpanie Maikel Melero i Jose Miralles oraz Czech Petr Pilat, tak więc Polak znalazł się w nienajgorszym towarzystwie.

Zawody zdominowali Francuzi. Całą trójką zakwalifikowali się do finału i podzielili między sobą dwa miejsca na podium. David Rinaldo był pierwszy, a Remi Bizouard drugi. Trzeciego Francuza, Brice’a Izzo (4 miejsce), nie dopuścił na podium Czech Libor Podmol, który jako jedyny prowadził wyrównaną walkę z pierwszą dwójką zawodników. Hiszpan Dany Torres, który wygrał kwalifikacje, nie wytrzymał napięcia, upadł i w finale zajął ostatnie szóste miejsce.

Atrakcją wieczoru był tandem flip wykonany przez Iwonę Guzowską i Petra Pilata.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw nadal prowadzi Remi Bizouard z dorobkiem 72 punktów, ale depczą mu po piętach Rinaldo i Podmol, którzy mają po 68 pkt.