fbpx
A password will be e-mailed to you.

Mateusz Korobacz, były motocyklowy wicemistrz Polski klasy Superstock 600, zamiast wystartować w pierwszej rundzie europejskich mistrzostw Alpe Adria na Słowacji, będzie w ten weekend gościem poznańskich targów Motor Show.

Tegoroczny start sezonu Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski zaplanowano na najbliższy weekend na słowackim torze Slovakiaring, wspólnie ze zmaganiami europejskiej serii Alpe Adria. Niestety, z uwagi na niezbyt sprzyjającą aurę i prognozowane niskie temperatury oraz opady deszczu ze śniegiem, zmagania motocyklistów zostały niemal w ostatniej chwili odwołane.

Tym sposobem, zamiast na torze, najbliższy weekend Mateusz Korobacz spędzi w rodzinnym Poznaniu, jako gość targów motoryzacyjnych Motor Show. 21-latka, który w tym roku wystartuje na swoim BMW S 1000 RR w swoim drugim sezonie w klasie Superstock 1000, spotkać będzie można na stoisku ósmym w pawilonie 6A.

Po odwołaniu zmagań na Słowacji, sezon WMMP rozpocznie się w Poznaniu w dniach 18-19 maja. Do tego czasu Mateusz Korobacz razem z zespołem zamierza jeszcze wziąć udział w testach rekompensujących czas stracony na słowackim torze

Mateusz Korobacz:

”Razem z całym zespołem jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do tegorocznej rywalizacji i dzięki doświadczeniom wyniesionym z ubiegłorocznego debiutu w klasie Superstock 1000, zamierzamy walczyć o jeszcze wyższe pozycje. Jak wszyscy inni, nie mogłem doczekać się weekendu na Słowacji, ale w obliczu takiej pogody odwołanie pierwszej rundy Alpe Adria to jedyna sensowna decyzja. Nie pozostaje nam nic innego jak poczekać jeszcze miesiąc do wyścigów w Poznaniu i w międzyczasie wyjechać na tor w ramach dodatkowych testów. Tęsknię już za wyścigową jazdą moim BMW S 1000 RR, ale nietypowa zmiana planów ma jednak także pozytywne następstwa. Dzięki odwołaniu rundy na Słowacji będę mógł spotkać się ze wszystkimi miłośnikami motocykli i wyścigów, którzy w najbliższy weekend odwiedzą targi Motor Show.„

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów