fbpx
A password will be e-mailed to you.

Miasto Owensboro oraz rodzina postanowiła uhonorować pamięć o Mistrzu Świata kategorii MotoGP z 2006 roku. Dzięki staraniom obu stron w rodzinnym mieście zawodnika powstanie pomnik pamięci!

Prace nad projektem pomnika pamięci Nickiego Haydena kosztowały sporo pracy, nie tylko twórców projektu, ale również rodziców, rodzeństwa oraz narzeczonej zawodnika. W końcu się udało i wiemy na pewno, że pomnik Kentucky Kida stanie w rodzinnym mieście Mistrza Świata. Statuetkę stworzy George Lundeen, autor wielu rzeźb i pomników.


REKLAMA

Data odsłonięcia jest nieprzypadkowa!

Nicky Hayden

Odsłonięcie rzeźby zaplanowano na 8 czerwca bieżącego roku na trawniku przed Centrum Konferencyjnym w Owensboro. Również tego dnia burmistrz miasta, Tom Watson odczyta oświadczenie, ustanawiające kolejny dzień, a więc 9 czerwca dniem Nickiego Haydena. Ma to związek z datą: 9.06, a w amerykańskim systemie zapisu dat: 6/9, a więc numerem startowym Mistrza.

– powiedział starszy brat mistrza, Tommy Hayden.


REKLAMA
AdvertisementREKLAMA
Advertisement


Pomnik będzie odzwierciedleniem triumfalnej pozy Ketucky Kida, którą obrał na uroczystym okrążeniu po wygranych zawodach na torze Laguna Seca w 2006 roku. Na pomniku znajdzie się również amerykańska flaga.
Hayden zmarł tragicznie w wypadku rowerowym w 2017 roku w Misano

KOMENTARZE


REKLAMA