fbpx
A password will be e-mailed to you.

BMW Motorrad Navigator Adventure – tak brzmi pełna nazwa tego urządzenia – ma służyć nie tylko motocyklistom. Mogą z niego korzystać także rowerzyści, żeglarze czy wędrowcy.

Navigator Adventure ma zainstalowane fabrycznie mapy Europy. Ich aktualizacja według zapewnień producenta będzie bezpłatna i nieograniczona w czasie. Możemy też ładować inne mapy, np. niezbędne do nawigacji rowerowej. Dodatkowo możemy dokupić zestaw do instalacji w samochodzie.

Czuły odbiornik GPS ma bez problemu lokalizować pozycję nawet w lesie czy między wysokimi budynkami. Podwójna bateria ma zapewnić bardzo długie działanie bez ładowania – do 16 godzin. Można ten czas wydłużyć o dalsze 6 godzin za pomocą dwóch zwykłych baterii AA, czyli popularnych ”paluszków„.

Strukturę menu można dostosować do własnych potrzeb, ułatwiając dostęp do najczęściej używanych funkcji. Domyślnie jest ona ustawiona jak dla motocyklisty.

Navigator Adventure wyposażony jest w elektroniczny kompas i barometryczny wysokościomierz. Miłośnicy geocachingu, czyli wędrówek w poszukiwaniu ukrytych ”skarbów„, mogą zaimportować specjalne pliki GPX. Wszystkie informacje w nich zawarte takie jak pozycja, teren, stopień trudności i opisy pojawią się bezpośrednio na ekranie.

Advertisement

BMW Motorrad Navigator Adventure pozwala rejestrować nasze podróże i wędrówki w kalendarzu, by mieć później dostęp do zgromadzonych danych. Standardowo urządzenie wyposażone jest w mocowanie motocyklowe. Inne mocowania są dostępne na zamówienie. Navigator Adventure to alternatywa do oferowanego teraz przez BMW Motorrad Navigatora IV.

KOMENTARZE