fbpx
A password will be e-mailed to you.

Znany w całej branży motocyklowej portal Motorcycle.com dzisiaj opublikował artykuł według, którego Kawasaki już 23 października pochwali się nowym motocyklem klasy naked bike. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że nowy jednoślad miałby być wyposażony w kompresor!

Tak naprawdę wiele możemy domyślić się z krótkiego filmu, który w dniu wczorajszym został opublikowany na YT producenta. Jak na gołej dłoni widzimy na obudowie silnika napis „Super Charged”, co oznacza ten napis, pewnie doskonale wiecie. Jedno jest pewne: na prezentacji, która odbędzie się podczas Tokyo Motor Show już 23. października, nie zabraknie mocnych akcentów i niesamowitych emocji!

 
Kilka elementów zawartych w filmie wskazuje, że nowy model rzeczywiście będzie motocyklem w stylu naked bike. Motocykl prawdopodobnie zostanie wyposażony w znany już z modelu H2R, doładowany, rzędowy, czterocylindrowy silnik o pojemności 998 ccm.


REKLAMAREKLAMA


Dwie osoby z kompresorem

Według ekipy Motorcycle.com zmieniona została rama pomocnicza, która, w przeciwieństwie do tej z H2 i H2R będzie w stanie przyjąć na pokład dwie osoby. Niewykluczone też, że będzie pochodziła z modelu H2SX, czyli sportowego turystyka napędzanego silnikiem wywodzącym się z H2. Inne szczegóły motocykla, które widzimy w filmie to: wyświetlacz TFT i kierunkowskazy (w standardowej wersji H2, znajdują się one w w lusterkach).
Czy zatem, „zet”, którego już niebawem zaprezentuje Kawasaki będzie faktycznie naked bikiem? Bardzo prawdopodobne – potwierdza to wiele przesłanek. Jeśli tak, to jak mógłby się nazywać taki motocykl? Czy będzie to Z2? Wydaje się to całkiem prawdopodobne, tym bardziej że już kiedyś w Japonii został wprowadzony do sprzedaży taki model (rok 1973), szerzej znany był jako Z750.
Wszystkiego dowiemy się w ciągu kilku kolejnych tygodni. Tymczasem czekamy na fakty!
KOMENTARZE


REKLAMA