fbpx
A password will be e-mailed to you.

Już jutro zaczyna się na Torze Poznań I runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Puchar Polski.

W tym sezonie czeka nas mocna dawka wyścigów w klasie 125, w której będą startować zarówno młodzi, jak i bardziej doświadczeni zawodnicy. Obejrzymy rywalizację w klasach 125 Open oraz pucharach markowych Aprilia RS4 oraz Yamaha YZF-R125.

W klasach mistrzowskich ponownie zobaczymy znajome twarze, ale pojawią się również nowi zawodnicy, którzy przeszli z Pucharu Polski. W Superbike i Superstock 1000 przewiduje się udział łącznie około 25 zawodników. Wśród nich znajdą się powracający z Mistrzostw Świata Supersport Paweł Szkopek, Adrian Pasek czy jedna z legend polskich wyścigów motocyklowych – Janusz Oskaldowicz.

W klasach Supersport i Superstock 600 na polach startowych powinno się zjawić około piętnastu zawodników, a wśród nich między innymi ubiegłoroczny Mistrz Polski – Marek Szkopek. Ponownie zobaczymy również Natalię Florek, która ma w tym roku mieć kobiecą konkurencję w osobie Moniki Jaworskiej. W klasie Superstock 600 wystartuje między innymi Sebastian Zieliński, który w ubiegłym sezonie był pierwszym wicemistrzem Polski w klasie Supersport, a w tym roku poszukuje nowych wyzwań. Jego konkurentami mają być między innymi zawodnicy, którzy przeszli z klasy Rookie 600 Pucharu Polski.

W tym roku będziemy także obserwować rywalizację w ramach pucharu markowego Aprilia RSV4, w którym ma się pojawić około siedemnastu zawodników.

W Pucharze Polski powinno się pojawić około 30 zawodników w każdej z klas Rookie. Oprócz tego w tym sezonie rusza puchar Motoyoungtimer. Założeniem tej rywalizacji jest możliwość wzięcia udziału w wyścigach przy niskim nakładzie kosztów. Do startu są dopuszczone maszyny z roku modelowego nie młodszego niż 1997. Zakup i przygotowanie takiego motocykla to często koszt niższy niż 10 tysięcy złotych.

Kwalifikacje rozpoczną się w piątek 17 maja.

W sobotę (18 maja) zobaczymy ciąg dalszy sesji kwalifikacyjnych, a o godzinie 13:30 rozpoczną się pierwsze wyścigi.

W niedzielę (19 maja) na godzinę 10:30 zaplanowano Spacer Kibica (Pit Walk), a pierwszy wyścig rozpocznie się o godzinie 11:20.

KOMENTARZE