fbpx
A password will be e-mailed to you.

Każdy z nas ma ?ulubione? typ kierowców samochodów, których najchętniej już nigdy by nie spotkał podczas jazdy. Niestety to mało możliwe. Przedstawiamy zatem kilka wskazówek jak takiego kierowcę poznać i dlaczego koniecznie ich unikać.

Zbyt mili kierowcy

No dobrze, ja wiem, na drodze warto być miłym, czasami wpuścić kogoś kto zamierza włączyć się do ruchu itd. Wszystko fajnie, ale kiedy ktoś ostro hamuje z 80 km/h do zera by wpuścić kogoś z podporządkowanej to już przesada, szczególnie gdy się za nim jedzie jednośladem i człowiek nie spodziewa się takich manewrów. Najgorsze jest to, że takich kierowców ciężko poznać. Doskonale się maskują, aż do tej newralgicznej chwili…

 

Zobacz też: Najgorsze typy kierowców według motocyklistów cz.1

Rejestracje…

W każdym regionie Polski są takie miejscowości, z których pochodzą najgorsi kierowcy z całej okolicy. Kiedy widzisz taką rejestrację od razu wiesz, że będzie się działo. Skręt na zakazie, włączenie kierunkowskazu tylko po to by za trzy kilometry skręcić w innym kierunku niż informuje migacz albo zajmowanie lewego pasa tylko dlatego, że za 10 km jest zjazd… W moim wypadku jest to rejestracja WOT występująca najczęściej na starym BMW.

Kierowcy (starych) BMW

Wiemy, że te samochody są w standardzie wyposażone w kierunkowskazy. Niektórzy ich kierowcy niestety w standardzie nie dostali chyba mózgu, żeby ogarnąć używanie tych dziwnych dźwigni przy kierownicy. Dostali za to zbyt dużo wyobraźni i wydaje im się, że każde rondo służy do driftowania (no przynajmniej do momentu kiedy nie spotkają się z doniczkami stojącymi na środku tych mini „torów”).

Oczywiście zdarzają się ludzie normalni, ze sprawnymi szarymi komórkami, którzy jeżdżą beemkami, ale ich ciężko poznać dopóki na drodze nie znajdzie się zjazd lub rondo.

Nowy, bardzo drogi SUV

„Ja stoję to ty też będziesz” – takie hasło przyświeca chyba większości właścicieli najnowszych, najdroższych samochodów typu SUV. Z własnego doświadczenia wiem, ze jeśli ktoś ma mi ustąpić kiedy jadę na motocyklu to na pewno nie będzie to właściciel megadrogiego SUV-a. Ten raczej dociśnie się wręcz do lusterka samochodu obok niego by tylko ten „wredny motocyklista” nie mógł przejechać szybciej!

Maniak czystości

Chyba nikomu z motocyklistów nie trzeba przedstawiać tego typu kierowców. Stajesz za nim (bo nie ma się jak przecisnąć) więc włącza spryskiwacz. Oczywiście jest on źle ustawiany, płyn bardziej leci na Ciebie i Twój kask nie na szybę samochodu. Zatem nasz maniak czystości używa go w hektolitrach. Nasz „kolega” też pali, ale oczywiście nie lubi zapachu fajek w swoim samochodzie… pali zatem przy otwartym oknie, popiół wyrzuca za szybę, a z petem (który nadal się pali) oczywiście robi to samo i oczywiście trafia w Ciebie. Aż chce się dokonać na takim rękoczynów, ale tego oczywiście nie polecamy!

Dostawca pizzy

No dobrze wiemy, że większość naszych typów to kierowcy samochodów. Nie można jednak zignorować naszego własnego podwórka. Dostawca pizzy na skuterze to jeżdżący fenomen. Większość z nich lata małymi, zdezelowanymi skuterkami, które swoje dobre dni miały tak dawno, że nikt o nich już nie pamięta. Mimo tego, wyciągają z nich absolutnie wszystko, nie ważne czy latem czy zimą. Oni mają dowieźć pizze ciepłą do klienta więc wszystkie chwyty są dozwolone! Widząc kogoś takiego lepiej mu ustąpić, albo zostawić daleko w tyle.

KOMENTARZE