fbpx
A password will be e-mailed to you.

Pierwsze etapowe zwycięstwo dla Despres. Fantastyczna jazda Łaskawca. Upadek Przygońskiego. Bardzo dobra jazda Małysza i Martona.

Wczoraj zawodnicy pokonali najdłuższy etap tegorocznego rajdu Dakar. Trasa z San Miguel de Tucuman do Cordoby liczyła 852 km w tym prawie 600 km odcinka specjalnego. Była bardzo techniczna, pełna ciasnych zakrętów i w większości prowadziła po twardej, szutrowej nawierzchni.

Na dziewiątym etapie najlepiej pojechał Cyril Despres. Była to dopiero pierwsza, tegoroczna etapowa wygrana wielokrotnego zwycięzcy rajdu Dakar. W wyniku pechowego wypadku David Casteu spadł wczoraj z pierwszego miejsca na 21-sze. Francuz zderzył się z krową, w wyniku czego uszkodził sobie bark i na metę dotarł dopiero ze 113-tym czasem. Na prowadzenie wyszedł Ruben Faria, który był wczoraj czwarty. Portugalczyk ma ponad 5 minut przewagi nad Cyrilem Despres. To daje Francuzowi realną szansę na przejęcie prowadzenia.
Kuba Przygoński startował wczoraj z odległej pozycji. W kurzu i na trasie naszpikowanej ciasnymi zakrętami wyprzedzał kolejnych zawodników. W pewnym momencie Przygońskiemu zablokowała się kierownica, co niestety zakończyło się upadkiem. Na szczęście Polakowi nie stało się nic poważnego. Finalnie Kuba był 13-ty i spadł na dziewiątą pozycję w generalce. Jackowi Czachorowi charakterystyka tego odcinka specjalnego nie przypadła do gustu. Na mecie Jacek zameldował się z 36-tym czasem. Marek Dąbrowski zajął 110-te miejsce.

Fantastycznie spisał się wczoraj Łukasz Łaskawiec, któremu udało się wygrać dzień rywalizacji. Łukasz awansował na piątą pozycję w klasyfikacji. Rafał Sonik też miał dobre tempo i ukończył dziewiąty etap na czwartej pozycji. Dzięki temu wynikowi Rafał powrócił na trzecie miejsce w generalce. Na pozycji lidera pozostaje Argentyńczyk Marcos Patronelli.

Nani Roma zaliczył swoje kolejne zwycięstwo etapowe. Na drugim miejscu ukończył rywalizację Stephane Peterhansel, który umocnił prowadzenie. W tej chwili Francuz ma prawie 50 minut przewagi nad kolejnym zawodnikiem w klasyfikacji generalnej. Ogromnym pechowcem najdłuższego etapu Dakaru był Nasser Al-Attiyah. Na odcinku specjalnym Nasser uderzył w drzewo. Kierowca kontynuował jazdę, jednak stan samochodu nie pozwalał na ściganie się. Na problemach Nassera skorzystała załoga Giniel De Villiers Dirk Von Zitzewitz, która wskoczyła na drugą pozycję w generalce.Fantastycznie spisał się wczoraj Adam Małysz i ukończył dzień na 16-tej pozycji. W klasyfikacji generalnej zajmuje już 14-te miejsce. Całkiem dobrze pojechał Piotr Beaupre, kończąc etap z 39-tym czasem.

Zwycięzcą rywalizacji samochodów ciężarowych został wczoraj Ales Loprais. Prowadzenie w stawce przejął Eduard Nikolaev. Drugą pozycję zajmuje Martin Kolomy. Dotychczasowy lider klasyfikacji Gerard De Rooy spadł na czwartą pozycję.Dobrze pojechała wczoraj załoga Grzegorz Baran, Bartłomiej Boba, Robert Jachacy, uzyskując 23-ci czas. Szustkowski zajął 32-gą pozycję i awansował na 26-te miejsce.

Klasyfikacja rajdu Dakar po IX etapie:

Klasyfikacja generalna – Motocykle
1 Ruben Faria2 Cyril Despres3 Francisco Lopez…9 Jakub Przygoński26 Jacek Czachor86 Marek Dąbrowski

Wynik etapowy – Motocykle
1 Cyril Despres2 Joan Barreda Bort3 Alessandro Botturi…13 Jakub Przygoński36 Jacek Czachor110 Marek Dąbrowski

Klasyfikacja generalna – Quady
1 Marcos Patronelli2 Ignacio Nicolas Casale3 Rafał Sonik…5 Łukasz Łaskawiec

Wynik etapowy – Quady
1 Łukasz Łaskawiec2 Marcos Patronelli3 Sebastian Husseini4 Rafał Sonik

Klasyfikacja generalna – Samochody
1 Stephane Peterhansel, Jean-Paul Cottret2 Giniel De Villiers, Dirk Von Zitzewitz3 Leonid Novitskiy, Konstantin Zhiltsov …14 Adam Małysz, Rafał Marton41 Piotr Beaupre, Jacek Lisicki

Wynik etapowy – Samochody
1 Nani Roma, Michel Perin2 Stephane Peterhansel, Jean-Paul Cottret3 Orlando Terranova, Paulo Fiuza…16 Adam Małysz, Rafał Marton39 Piotr Beaupre, Jacek Lisicki

Klasyfikacja generalna- Ciężarówki
1 Eduard Nikolaev, Sergey Savostin, Vladimir Rybakov2 Martin Kolomy, Rene Kilian, David Kilian3 Ayrat Mardeev, Aydar Belyaev, Anton Mirniy…26 Robert Szustkowski, Jarosław Kazberuk, Wojciech Białowąs39 Grzegorz Baran, Bartłomiej Boba, Robert Jachacy

Wynik etapowy – Ciężarówki
1 Ales Loprais, Serge Bruynkens, Radim Pustjovsky2 Peter Versluis, Harry Schuurmans, Jurgen Damen3 Andrey Karginov, Igor Devyatkin, Andrey Mokeev…23 Grzegorz Baran, Bartłomiej Boba, Robert Jachacy32 Robert Szustkowski, Jarosław Kazberuk, Wojciech Białowąs

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów