fbpx
A password will be e-mailed to you.

W niedzielę 12 stycznia po raz 22 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak zwykle nie zabraknie w niej motocyklistów. Prezentujemy najciekawsze motocyklowe aukcje WOŚP.

Chopper Big Dog

Big Dog


REKLAMA

„Wielkiego Psa” podarowała Orkiestrze firma Moto-Leader zajmująca się importem amerykańskich motocykli i jej właściciel Łukasz Dziewulski. Big Dog przejechał już 5703 mile, został wyprodukowany w 2004 r. Motocykl można wylicytować na własność. Fundator zapewnia, że chopper będzie przystosowany do europejskich przepisów i zarejestrowany. Gwarantuje również nabywcy roczny serwis maszyny i indywidualną opiekę mechanika.

Link do aukcji: Chopper Big Dog

 

Fot. Moto-Leader (aukcje WOŚP)

Big DogFot. Moto-Leader (aukcje WOŚP)

Motorower Spider

Motorower Spider

Członkowie Klubu Motocyklowego Czarne Orły ze Zgierza zbudowali niecodzienny motorower custom na bazie motorynki Romet, używając części z innych motorowerów tej marki. Poświęcili na to kilkaset godzin pracy. Przeczytajcie opis tej maszyny na stronie aukcji. Naprawdę warto. Motorower ma dokumenty i można nim całkowicie legalnie jeździć po drogach publicznych.

Link do aukcji: Motorower Spider

 

Fot. aukcje WOŚP

Motorower Spider i jego twórcyFot. aukcje WOŚP

Zipp Quantum

Zipp Quantum


REKLAMAREKLAMA


Od 10 lat biegacze z Knurowa biegną na kolejne Finały WOŚP do Warszawy. Biegną po to, by zachęcić innych do wspierania idei głoszonych przez Jurka Owsiaka. Co roku biegną z darami, które licytowane są na rzecz Fundacji, w tym roku będzie to „Mały Chopper” (to aluzja do dużego choppera, o którym napiszemy na końcu) skuter Zipp Quantum z silnikiem 50 ccm, fabrycznie nowy, nieużywany, z przebiegiem… 2 km! Skuter podarowała firma „Trakt” sp. z o.o w Gliwicach.

Link do aukcji: Zipp Quantum

Motocykl żużlowy Janusza Kołodzieja

Motocykl żużlowy Janusza Kołodzieja

Aktualny żużlowy mistrz Polski Janusz Kołodziej podarował swój motocykl, którym startował w 2011 roku w cyklu Grand Prix. Dla nabywcy – osobista dedykacja mistrza. Motocykl wyposażony jest w silnik GM oraz układ wydechowy KING, ma również nowe opony! UWAGA: nie odpala. Świetnie nadaje się jednak jako dekoracja oraz jako część kolekcji prawdziwego pasjonata speedwaya.

Link do aukcji: Motocykl żużlowy

American Chopper

American Chopper

Amerykańska firma Paul Jr. Designs, znana z programu Discovery „American Chopper”, wykonała dla Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy niepowtarzalny motocykl. Design motocykla zawiera elementy związane zarówno z Fundacją WOŚP, jak również z Przystankiem Woodstock. Między innymi w motocykl wkomponowane są monety poświęcone WOŚP, wyemitowane w styczniu 2012 roku przez Narodowy Bank Polski. Orkiestrowy Chopper jest jedynym i niepowtarzalnym egzemplarzem wykonanym specjalnie na XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytacja dotyczy tylko i wyłącznie możliwości posiadania go i prezentowania przez okres 1 roku. Po tym czasie maszyna trafi ponownie na licytację, tym razem w ramach XXIII Finału. Motocykl przeznaczony jest wyłącznie do celów wystawowych, nie jest dopuszczony do ruchu, a licytujący nie będzie mógł na nim jeździć.

Link do aukcji: American Chopper

KOMENTARZE


REKLAMA