fbpx

Dokumenty takie jak prawo jazdy, OC czy dowód rejestracyjny to zestaw obowiązkowy każdego kierowcy. Dzięki nadchodzącym zmianom nie będziesz musiał ich zabierać do samochodu czy kieszeni ubrań motocyklowych!

Dzięki zmianom kierowca nie posiadający wymaganych dokumentów, a mający przy sobie telefon nie dokona wykroczenia. Warunkiem pomyślnego wyjścia z opresji będzie zainstalowana w telefonie specjalna aplikacja, w której znajdą się wszystkie wymagane informacje.


REKLAMA

Jak komentuje w rozmowie z Wirtualną Polską Karol Manys, rzecznik prasowy Ministerstwa Cyfryzacji:

Początkowo Ministerstwo Cyfryzacji przedstawiło plan wdrożenia usługi mDokumentów jeszcze na 2017, wiemy już że zmiany te wejdą w życie najszybciej w roku 2018.

 Jak to działa?

Wiemy, że aplikacja już istnieje, a do wprowadzenia jej na polskie ulice potrzebne są tylko zmiany w prawie. Każdy kierowca, który zdecyduje się na korzystanie z aplikacji, będzie musiał wprowadzić numer swojego telefonu. W razie kontroli kierowca będzie zobligowany do podania policjantowi swojego imienia, nazwiska oraz numeru pesel. Funkcjonariusz wprowadzi je do urządzenia zamontowanego w radiowozie. Następnie na telefon kierowcy przyjdzie specjalny kod dostępu, a my przekażemy go funkcjonariuszowi. Dzięki tej operacji policja uzyska dostęp do wymaganych danych.

Niewątpliwie dzięki aplikacji mDokumenty zmniejszy się ryzyko otrzymania mandatu za brak dokumentów – to ogromna zaleta. System ten początkowo na pewno nie będzie pozbawiony wad, ale cóż nie od razu powstał silnik motocyklowy o mocy stu koni mechanicznych. Trzymamy kciuki za rozwój sprawy i nie możemy się doczekać!

źródło: WP.PL

KOMENTARZE


REKLAMA

Polecane artykuły
Dziś kask jest nieodzownym elementem wyposażenia motocyklisty. A choć zespolony…
Honda Africa Twin - bezustanne myślenie o kolejnej wyprawie Zasięgałem…