fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zdaje się, że pisząc w poprzednim miesiącu o niespotykanie zimnej późnej wiośnie i nadziei na poprawę sytuacji, klasycznie wykrakaliśmy. Teraz bowiem dosłownie smażymy się w motocyklowych ciuchach, od czasu do czasu uciekając przed gwałtownymi burzami. Ale nawet mimo upałów wciąż jeździmy motocyklami, bo po prostu kochamy to robić!

Premiera: Harley Davidson Pan America 1250

Ile to się mówiło o tym modelu, ile psów nawieszało… Kurtyna w końcu opadła i pierwszy motocykl adventure (czy aby na pewno?) ze stajni Harleya-Davidsona trafił w wymagające ręce Andrzeja. Czy Pan America ma szansę zdominować ten segment? Pewnie nie, natomiast jest maszyną tak nietypową, a przy tym obiektywnie udaną, że na pewno znajdzie swoich odbiorców.

Premiera: Triumph Trident

Triumph zaproponował zgrabnego nakeda z trzycylindrowym silnikiem o pojemności 660 ccm, który z ceną ok. 35000 zł bezceremonialnie wpycha się między rodzeństwo Yamahy – MT-07 i MT-09, mając nadzieję uszczknąć coś z obu tortów. I ma na to naprawdę duże szanse, bo to krótko mówiąc bardzo uczciwa maszyna!

Sprawdzian: Peugeot Metropolis 400

Czy trójkołowe skutery mają sens? A zwłaszcza jeśli są rozmiarów małego samochodu? Okazuje się, że jak najbardziej, czego dowodzą rekordy sprzedaży chociażby we Francji. Duży trójkołowiec to najszybszy skuter, jaki można prowadzić na prawo jazdy kat. B. A przy okazji, najnowsza wersja Peugeota Metropolis cieszy fajnymi i przemyślanymi rozwiązaniami oraz naprawdę użyteczną elektroniką.

Strefa bez prawka: Piaggio Medley 125

Włoska stylistyka, duże koła, nowoczesna technologia i renoma marki Piaggio. Lech stwierdził, że to jeden z najlepszych miejskich skuterów na rynku. Potwierdzamy – w naszej redakcji był najbardziej rozchwytywanym sprzętem do załatwiania spraw na mieście. Killer w eleganckim garniturze!

Oldtimer: BMW R 66

Takie maszyny jak BMW R 66 kilkadziesiąt lat temu były absolutnym obiektem marzeń. Co ciekawe, są nimi do dzisiaj. Dobrze utrzymane egzemplarze zachowały pełnię walorów turystycznych i można nimi normalnie podróżować, nie zatrzymując się co kilkadziesiąt kilometrów na naprawy i regulacje. Niemiecka jakość w najlepszym wydaniu!

Osobowość: Artur Wielebski

Niektórzy przechodzą grę „Mario” w lewo, a Artur Wielebski przejechał 24-godzinny wyścig w Le Mans w dwuosobowej obsadzie. A podobno się nie dało…

Świat Motocyklistów: Trial Team Przemyśl

Grupa pasjonatów przy wsparciu naprawde otwartych i ogarniętych urzedników miejskich urządziła w Przemyślu tor trialowy z prawdziwego zdarzenia, który przyciąga amatorów tej dyscypliny z całego kraju i już stał się wizytówką miasta. Taki przykład trzeba puszczać w świat! 

Custom: CZ 175 „Prazdroj Passion” – Garage Boss

Przy okazji omawiania tego bardzo oryginalnego customa wyjasniliśmy sobie różnicę między recyklingiem a upcyklingiem. Odbudowana w zasadzie ze śmieci Cezeta daje obraz tego, jak w postapokaliptycznym świecie będą sobie radzić zdolni rzemieślnicy.

Używki: Kawasaki KLR 650

Mało u nas popularny motocykl dual sport, a wielka szkoda. Dobrze utrzymany jest niezawodny, komfortowy i świetnie radzi sobie na każdej nawierzchni. Szukając osiołka, koniecznie zajrzyj do tej zapomnianej stajni!

Jak to działa: Między felgą a oponą

Sposobów na zatrzymanie w oponie powietrza jest całe mnóstwo. Sęk w tym, żeby zrobić to z zachowaniem odpowiedniej wytrzymałości na przebicia i możliwości regulacji ciśnienia. I tu zaczynają się schody, bo idealnego rozwiązania jeszcze nie wymyśliliśmy. Ale kilka razy byliśmy blisko…

Porady: W co ubrać dziecko do jazdy motocyklem

Małe dziecko, mały kłopot? No raczej jednak nie. Skompletowanie ciuchów motocyklowych dla kilkuletniego dziecka potrafi pozbawić resztek włosów na głowie. Mamy w redakcji upartego ojca i jego syna z wielką zajawką na motocykle. Razem przygotowali praktyczny poradnik na ten temat. 

Porady: Jaki rodzaj bagażu wybrać?

Doświadczony podróżnik Mirek Antoniewicz omawia zalety i wady poszczególnych rodzajów bagażu motocyklowego. Faktem jest, że ideałów nie ma, więc bardzo ważne, żeby podejmując decyzję, dobrze znać swoje wyjazdowe zwyczaje. Twarde kufry, torby na stelażach, a może lekkie sakwy? Każde z tych rozwiązań może być strzałem w dziesiątkę. 

Dookoła komina: Żuławy i Mierzeja Wiślana

Dużo idealnie płaskich terenów, dużo fajnych ścieżek i na koniec dużo wody, kiedy w końcu dotrzemy na brzeg Zatoki Gdańskiej. Konrad i siedmioletni Maciek objechali te okolice z dużą przyjemnością, mimo że z tyłu głowy brzęczało im zdanie: „Matka nas ubije…”.

Za horyzont: Gruzja

Bez dwóch zdań, trzeba tam pojechać chociaż raz. Gruzja to idealny miks surowej przyrody, wielkiego historycznego dziedzictwa, niesamowitych widoków i przyjaznych ludzi. 

Po więcej zapraszamy do najnowszego, lipcowego wydania naszego magazynu, który kupicie m.in. w:

Zamówienie prenumeraty: sklep.swiatmotocykli.pl

KOMENTARZE