fbpx

Piasek Valkenswaard był dla zawodników podczas Grand Prix Holandii równie trudnym testem, co same motocykle i technologia. To jednak podkreśla tylko wysoką przyczepność oraz wydajność opon Pirelli SCORPION MX, jako najlepszych w klasie głównej.

Klasa MXGP została zdominowana przez siedmiokrotnego mistrza świata Antonio Cairoliego jadącego na fabrycznym KTM oraz oponach SCORPION MX MidSoft 32F z przodu oraz Soft 410 z tyłu. Sycylijczyk umocnił swoją przewagę w klasyfikacji poprzez łatwe zwycięstwo w drugim wyścigu oraz zajęciu trzeciego miejsca w pierwszym wyścigu mimo złamanego przedniego koła.

W klasie głównej sześciu pierwszych zawodników na mecie dojechało na gumach Pirelli. Drugie miejsce na podium zajął Jeremy Van Horebeek z teamu Yamaha Factory Reacing, który sklasyfikowany został przed Kevinem Strijbosem na Suzuki oraz Clementem Desallem, którzy uplasowali się odpowiednio na trzecim i czwartym miejscu.

W kategorii MX2 zrealizował się scenariusz identyczny jak w ciągu ostatnich czterech lat. Mistrzem świata i główną gwiazdą został Jeffrey Herlings, częściowo również dzięki oponom SCORPION MX MidSoft 32F z przodu i Soft 410 z tyłu. Holender odnotował swój trzeci dublet w tym roku i odzyskał prowadzenie w klasyfikacji mistrzostw przed Szwajcarem Arnaudem Tonusem.

Powodem do radości dla Pirelli tego dnia było również zakończenie European EMX125, w którym Davy Pootjes ku radości tłumu oraz ciągle rosnącej liczby podekscytowanych fanów z wynikiem 1-1, zdeklasował pozostałych zawodników Pirelli Alvina Ostlunda oraz Maxa Engelena.

Dostarczenie nowych opon SCORPION MXSoft 410 120/80-19 w ostatniej chwili oraz obserwowanie, jak sobie radzą, było bardzo satysfakcjonujące – powiedział Racing Service Manager Giovanni Gatti. – Cieszymy się z tak pozytywnego przyjęcia, jak w przypadku Van Horebeeka, który na oponach tych przejechał najszybsze okrążenie w jeździe na czas w sobotę. Ostatecznym potwierdzeniem, że wykonaliśmy dobrą robotę, było zajęcie trzech pierwszych miejsc w klasie MXGP.

Runda siódma Motocrossowych Mistrzostw Świata FIM odbędzie się 11 maja na torze Talavera de la Reina w Hiszpanii.