fbpx
A password will be e-mailed to you.

Po rozegranych w weekend zawodach MX1 i MX2 o Grand Prix Beneluksu można powiedzieć, że medale w klasyfikacji generalnej obu serii zostały już prawie rozdane.

W MX1 po wygranych obu wyścigach na piaszczystym torze Lierop w pobliżu holendersko-belgijskiej granicy zdecydowanie prowadzi Antonio Cairoli (KTM). Od drugiego w klasyfikacji Clémenta Desalle (Suzuki) dzieli go na dwie rundy do końca serii aż 76 punktów.

Na trzecie miejsce wskoczył Gautier Paulin (Kawasaki), który traci do Desalle’a 48 punktów. Christophe Pourcel, który zajmował trzecią pozycję, nie ukończył pierwszego wyścigu, a w drugim nie wystartował z powodu bolesnej kontuzji, której nabawił się przed dwoma tygodniami. Zapowiada jednak start w najbliższy weekend w Faenza. Jeśli kontuzja pozwoli, walka o trzecie miejsce między dwoma zawodnikami na Kawasaki będzie pasjonująca.

W MX2 Tommy Searle (Kawasaki) zajął czwarte miejsce. Umocnił dzięki temu drugie miejsce w światowej serii FIM Motocross MX2.

Na dwie rundy do końca serii dzieli go od lidera, Jeffreya Herlingsa (KTM) aż 65 punktów. Trzeci w klasyfikacji generalnej Jeremy Van Horebeek (również KTM) także raczej już nie odrobi 38-punktowej straty dzielącej go od drugiego miejsca.