fbpx
A password will be e-mailed to you.

Sky Fighters FMX MX camp to jedyne w Polsce wakacje z motocyklem. W tym roku impreza odbyła się w dniach 04-10 sierpnia. Na obóz przybyło 15 uczestników w przedziale wiekowym od dziesiątego do dwudziestego szóstego roku życia.

Uczestnicy obozu podczas 7 dni spędzonych na jednym z najlepszych torów motocrossowych w Polsce mieli okazję uczyć się od podstaw, a także doskonalić technikę jazdy motocross, freestyle motocross oraz jazdy na quadzie. Zajęcia były przeprowadzane w 2 grupach: początkującej i zaawansowanej.  Podczas zajęć zawodnicy mogli nauczyć się techniki pokonywania zakrętów, skoków czy nawet whipów i to wszystko pod okiem 3 trenerów.


REKLAMA

Nie zabrakło również wycieczek enduro czy też nauki pokonywania wzniesień. Na obozie mieliśmy do czynienia ze zróżnicowanym sprzętem. Motocykle, jakimi przyjechali zawodnicy to zarówno enduro jak i półamatorski sprzęt typu honda XR 150 czy też KTM SX 125 z 3 kilogramami poxipolu w silniku i połową szprych w tylnym kole. Oczywiście zawodnicy mogli liczyć na pomoc mechaników i trenerów, którzy podczas pierwszego dnia pomagali im doprowadzić motocykle do stanu używalności. Jak się później okazało dla niektórych motocykli obóz i codzienne treningi były zabójcze. Na całe szczęście i w tym wypadku organizatorzy nie zawiedli chętnych do jazdy zawodników. Każdy, komu sprzęt podczas obozu odmówił posłuszeństwa mógł dokończyć obóz na profesjonalnie przygotowanym do motocrossu PITBIKE MRF, które zapewnił producent. Warto dodać, że zawodnicy przesiadający się z dużych motocykli na PITBIKE MRF byli zaskoczeni mocą oraz zwinnością tych małych potworów.

Poza atrakcjami na torze organizatorzy campu postanowili ubarwić czas wolny obozowiczów o ekstremalne atrakcje takie jak spływ kajakami prosto do morza, paintball, ASG oraz kino FMX.

Ostatniego dnia odbyły się zawody Sky Fighters CUP. Zawodnicy mieli rywalizować o nagrody zapewnione przez OGIO, Blessed Brothers i Pitbike MRF w konkurencjach hill climbing, motocross, cross country i FMX. Niestety podczas treningów jeden z obozowiczów doznał urazu barku i został odwieziony do szpitala, co nie pozwoliło na odbycie się wszystkich zaplanowanych konkurencji. Ostatecznie zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie wyścigu motocross oraz sesji treningowych.

Wyniki Sky Fighters CUP:1. Michał Kuczyński ( Barcin)2. Krystian Szostak (WSM Chełmiec Wałbrzych)3. Mikołaj Tempka
Zawodnicy, którzy ukończyli camp również dostali upominki.  Każdy wyniósł ogromną ilość doświadczenia i nowych umiejętności.


REKLAMAREKLAMA


Camp wspierali: OGIO Polska, Blessed Brothers, Pitbike MRF. Specjalne podziękowania dla Tobiasa Fincka, Justyny i Jacka Siekaj, Patryka Siekaj oraz Babci za pomoc i wkład włożony w organizacje campu.

Kolejna edycja Sky Fighters CAMP już w ferie zimowe. Tym razem zawodnicy wraz z trenerami udadzą się na 2 tygodnie treningów do słonecznej Hiszpanii.

Do zobaczenia w przyszłym roku!!!

KOMENTARZE


REKLAMA